Suarez popiera zainteresowanie Barcy Neymarem i Martinezem

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Nie milkną głosy, że latem szeregi FC Barcelony mogą zasilić Neymar lub Lautaro Martinez. Luis Suarez w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów dał jasno do zrozumienia, że obaj zawodnicy są mile widziani w szeregach Dumy Katalonii.

Czytaj dalej…

Brazylijczyk był wielokrotnie wiązany z przeprowadzką z Paris Saint-Germain i powrotem do teamu z siedzbą na Camp Nou. Barca podobno cały czas bierze ten scenariusz pod uwagę.

Z kolei alternatywą dla Neymara miałby być napastnik Interu Mediolan, który w trakcie kampanii 2019/2020 jeszcze przed przerwą w grze podyktowaną pandemią koronawirusa imponował skutecznością. Dodajmy, że każdy z wymienionych docelowo miałby zastąpić reprezentanta Urugwaju w szeregach Blaugrany.

– Trudno dziś mówić o piłkarzach. Sytuacja dzisiaj jest bardzo trudna, więc rozmowa o tym, kto może do nas dołączyć, jest również skomplikowana – mówił Suarez w rozmowie z Mundo Deportivo.

– Neymar to zawodnik, którego wszyscy znają. Wiemy, na co go stać. Doceniamy go wszyscy za jego umiejętności. Wartość sportowa tego piłkarza jest nie do podważenia. Na pewno to zawodnik, który byłby mile widziany w naszym klubie – kontynuował Urugwajczyk.

– Lautaro to natomiast zawodnik, który wciąż się rozwija we Włoszech. To typowa “dziewiątka”. Argentyńczyk ma naprawdę imponujący bilans – dodał napastnik Dumy Katalonii.

Suarez w styczniu skończył 33 lata, ale z zadowoleniem przyjmuje pomysł dodatkowej konkurencji, która wzmocni rywalizację w zespole.

– Nie chodzi o to, że jesteśmy solidarni, ale o to, że cieszymy się, że klub chce włączyć zawodników, którzy przybywają, aby pomóc i osiągnąć ten sam cel, którym jest wygrywanie wszystkiego, co się da – przekonywał Suarez.

– Jeśli chodzi o zdrową rywalizację w zespole, zawsze wszyscy będą po tej samej stronie.  Tym samym zawodnicy, którzy przyjdą walczyć o miejsce i pomogą drużynie, będą zawsze mile widziani. Wzmocnienia w drużynie zawsze są mile widziane – zaznaczył piłkarz.

Komentarze