Marca: Atletico odrzuciło ofertę Juve ws. Moraty

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. Grzegorz Wajda

Atletico Madryt według informacji hiszpańskiej Marki odrzuciło ofertę Juventusu w sprawie ewentualnego transferu Alvaro Moraty, Klub ze stolicy Piemontu miał według medialnych doniesień zaoferować hiszpańskiemu klubowi za piłkarza 50 milionów euro. Ta propozycja nie znalazła jednak uznania w oczach sterników Los Colchoneros.

Czytaj dalej…

Atletico Madryt nie było zainteresowane sprzedaniem piłkarza, którego chciał mieć w Juventusie trener Andrea Pirlo. Włoch zna Hiszpana jeszcze z czasów, gdy razem grali w szeregach Starej Damy w sezonie 2014/2015.

W ostatnim czasie nie brakowało spekulacji dotyczących Hiszpana, który miał podobno poprosić trenera Diego Simeone, aby ten wyraził zgodę na jego transfer. Hiszpański klub nie ma jednak zamiaru rozstawać się z piłkarzem, którego niedawno wykupił z Chelsea za łącznie 63 miliony euro.

Zaporowa cena za Moratę zapisana w klauzuli odstępnego

Przypomnijmy, że Morata trafił do Atletico na wypożyczenie za siedem milionów euro w styczniu 2019 roku z obowiązkowym transferem definitywnym za 56 milionów euro, co zostało sfinalizowane w lipcu tego roku.

Warto zaznaczyć, że w kontrakcie hiszpańskiego napastnika zapisana jest klauzula odstępnego w wysokości 150 milionów euro. Marca twierdzi, że Atletico przekazało przedstawicielom Juve, aby wyłożyli tę sumę lub po prostu poprawili i to znacznie swoją ofertę.

Wiadomo nie od dzisiaj, że Juventus jest w trakcie poszukiwania środkowego napastnika. Ostatnio łączony z klubem z Piemontu był Luis Suarez, ale Urugwajczyk, aby wzmocnić szeregi Starej Damy, musi zdać test językowy w konsulacie włoskim, co pozwolili mu otrzymać włoski paszport. Tym samym Suarez nie zajmowałby w ekipie mistrzów Serie A miejsca dla zawodników spoza Unii Europejskiej. Na trwające okno transferowe już to miejsce zajął Weston McKennie. Amerykanin został wypożyczony do Juve z FC Schalke z opcją transferu definitywnego.

Komentarze