Marca: Real pewny pozyskania Mbappe

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe fot. Grzegorz Wajda

Real Madryt według doniesień hiszpańskiego dziennika Marca jest pewny, że w przyszłym roku pozyska Kyliana Mbappe. Mimo że władze klubu ze stolicy Francji wciąż zabiegają o to, aby przedłużyć z nim umowę.

Czytaj dalej…

Mistrzowie Ligue 1 wciąż wierzą, że uda im się przedłużyć kontrakt z reprezentantem Francji, który ma umowę ważną do końca czerwca 2022 roku. Przypomnijmy, że 21-latek trafił do PSG z AS Monaco.

Czas działa na korzyść Realu!

Klub z Paryża w związku z powyższym ma w zasadzie tylko rok na dojście do porozumienia z Mbappe. Jeśli nie wykorzysta swojej szansy, to Real będzie miał ułatwione zadanie w sprawie pozyskania zawodnika. Przypomnijmy, że w podobnych okolicznościach madrycki klub w przeszłości był w stanie ściągnąć Thibauta Courtoisa, czy Edena Hazarda z Chelsea FC.

Sternicy Królewskich wydają się pewni tego, że Francuz wytrzyma presję ze strony jego klubu, a w pewnym momencie wykorzysta nadarzającą się okazję do tego, aby negocjować ewentualny transfer. Pewne jest, że suma za transfer zawodnika nie będzie taka, jak w przypadku transferu Mbappe do PSG, gdyż w przyszłym roku piłkarz będzie miał tylko 12 miesięcy do wygaśnięcia kontraktu. Tym samym z każdym dniem czas działa na korzyść sterników Los Blancos.

Według doniesień Transfermarkt.de na dzisiaj rynkowa wartość 34-krotnego reprezentanta Francji szacowana jest na 180 milionów euro. Dodajmy, że Mbappe w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 33 meczach, w których zdobył 30 bramek.

Komentarze