Oficjalnie. Pomocnik Realu wypożyczony do Arsenalu

Martin Odegaard
Martin Odegaard PressFocus

Martin Odegaard do końca obecnego sezonu będzie występował w Arsenalu. Londyński klub oficjalnie poinformował w środę o finalizacji transferu reprezentanta Norwegii. 22-latek trafił na Emirates Stadium na zasadzie wypożyczenia z Realu Madryt.

Odegaard jest zawodnikiem Realu Madryt od stycznia 2015 roku, kiedy przeniósł się do stolicy Hiszpanii ze Stromsgodset. W kolejnych sezonach był wypożyczany do SC Heerenveen, Vitesse Arnhem i Realu Sociedad. Po bardzo udanych sezonie 2019/20 w zespole z San Sebastian, latem ubiegłego roku wrócił do Królewskich.

W pierwszej części obecnego sezonu rozegrał kilka spotkań w drużynie prowadzonej przez Zinedine’a Zidane’a, ale później stracił zaufanie szkoleniowca. Od początku grudnia zaliczył jedynie pięciominutowy epizod na boiskach La Liga. Odegaard nie ukrywał niezadowolenia ze swojej sytuacji i zwrócił się niedawno do władz klubu z prośbą o pozwolenie na odejście.

Początkowo wydawało się, że piłkarz pozostanie na hiszpańskich boiskach. Zainteresowanie jego osobą wyrażali przedstawiciele Realu Sociedad i Sevilli. Do gry wkroczył jednak Arsenal i wygrał rywalizację o pozyskanie piłkarza.

Arsenal zachwycony transferem

Dyrektor techniczny Kanonierów Edu nie kryje zadowolenia z finalizacji transferu. – Jesteśmy zachwyceni, że mogliśmy pozyskać Martina do końca sezonu. Chciałbym podziękować wszystkim z Realu Madryt i przedstawicielom Martina za współpracę przy tym wypożyczeniu. Martin jest wyjątkowym talentem. Wzmacniamy nasz skład sprowadzając do klubu na pozostałe miesiące tego sezonu ekscytującego ofensywnego zawodnika – powiedział cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Współpracy z utalentowanym Norwegiem nie może się również doczekać menedżer Arsenalu Mikela Arteta. – To wspaniałe, że pozyskaliśmy Martin, który będzie grał u nas do końca sezonu. Martin jest oczywiście zawodnikiem, którego wszyscy bardzo dobrze znamy i choć wciąż jest młody, to już od jakiegoś czasu gra na najwyższym poziomie. Martin zapewni nam wysokiej jakości możliwości w ofensywie. Wszyscy jesteśmy podekscytowani, że będziemy go integrować z naszymi planami w okresie od teraz do maja – stwierdził hiszpański szkoleniowiec.

Najbliższe spotkanie Kanonierów czeka w sobotę. W hicie kolejki podejmować będą u siebie Manchester United. Niewykluczone, że Odegaard otrzyma szansę debiutu właśnie przeciwko Czerwonym Diabłom.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. grudnia 2021 13:20.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 2 comments