Media: Barca latem zarzuci sieci na Martineza

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

FC Barcelona już w trakcie letniego okna transferowego wyrażała zainteresowanie pozyskaniem Lautaro Martineza.  CalcioMercato.com podaje natomiast, że w takcie najbliższego mercato klub z Katalonii planuje złożyć oficjalną ofertę ws. Argentyńczyka.

Czytaj dalej…

Nie jest żadną tajemnicą, że Barca potrzebuje wzmocnień w ataku. Ousmane Dembele z powodu kontuzji będzie wyłączony z gry z powodu kontuzji przez pół roku. Podobne kłopoty ma Luis Suarez, z którego także nie będzie można skorzystać przynajmniej do maja.

W związku z tym, że nie wiadomo jak wymieniona dwójka będzie prezentować się po swoich urazach, to sternicy Blaugrany planują przygotować się na trudne czasy, chcąc pozyskać nowego napastnika. Celem numer jeden Dumy Katalonii wydaje się piłkarz Nerazzurruch.

22-letni piłkarz ma kontrakt ważny z Interem do końca czerwca 2023 roku, a w nim wpisana jest klauzula odstępnego, wynosząca 111 milionów euro, co z pewnością nie jest poza możliwościami finansowymi Barcy. Tym bardziej że Martinez zarabia obecnie 1,5 miliona euro rocznie.

W każdym razie warto odnotować, że sternicy lidera Serie A już myślą o nowej umowie dla zawodnika, która miałaby zapewnić argentyńskiemu napastnikowi znaczną podwyżkę.

Komentarze