Media: Barcelona wciąż zabiega o Lautaro Martineza

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Lautaro Martinez i saga transferowa z jego udziałem najwyraźniej jeszcze nie dobiegła końca. Najnowsze doniesienia hiszpańskich mediów sugerują, że agent Argentyńczyka wkrótce ma się spotkać z przedstawicielami FC Barcelony w sprawie omówienia tematu ewentualnej zmiany klubu przez jego klienta. Sternicy Dumy Katalonii byli bardzo poważnie zainteresowani pozyskaniem reprezentanta Argentyny już na początku lata.

Czytaj dalej…

Lautaro Martinez jest zawodnikiem Interu Mediolan, z którym ma umowę ważną do końca czerwca 2023 roku. 23-latek ma za sobą udany sezon, w którego trakcie zdobył 21 bramek, licząc wszystkie rozgrywki.

Przyszłość Lautaro Martineza wciąż pod znakiem zapytania

Na początku lata kluby zainteresowane Lautaro Martinezem mogły skorzystać z opcji, aby pozyskać piłkarza. Wystarczyło wyłożyć wówczas 111 milionów euro, aby sfinalizować transakcję. Tyle wynosiła klauzula odstępnego, którą należało zapłacić, aby Lautaro Martinez mógł zmienić klub. Ostatecznie do połowy lipca na taki ruch nikt się nie zdecydował.

Po tym, jak Barca nie skorzystała z możliwości pozyskania Argentyńczyka, to włoskie media zaczęły spekulować, że zawodnik może parafować nowy kontrakt z mediolańskim klubem. W każdym razie na tej płaszczyźnie również nic się nie zmieniło.

Blaugrana nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Tymczasem Diario Sport na pierwszej stronie swojego poniedziałkowego wydania przekonuje, że Barcelona planuje jeszcze raz spróbować pozyskać piłkarza, oferując 80 milionów euro, aby transakcja doszła do skutku.

Wcześniej media spekulowały, że szeregi Barcy mogą wzmocnić reprezentanci Holandii, czyli Georginio Wijnaldum, czy Memphis Depay. Zwolennikiem takich ruchów transferowych jest nowy opiekun Blaugrany w osobie Ronalda Koemana. Napastnik Olympique Lyon nie zdecydował się jeszcze na parafowanie nowej umowy z przedstawicielem Ligue 1, więc może być do pozyskania za 30 milionów euro.

Komentarze