Media: Brak ofert w sprawie Umtitiego

Samuel Umtiti i Gareth Bale
Samuel Umtiti i Gareth Bale fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

Samuel Umtiti jest jednym z tych zawodników FC Barcelony, dla którego może zabraknąć miejsce w klubie z Katalonii w sezonie 2020/2021. W mediach nie brakuje doniesień o tym, że sternicy Blaugrany chcą pożegnać Francuza. Kłopot w tym, że konkretnych propozycji w sprawie piłkarza brak, twierdzi Mundo Deportivo.

Czytaj dalej…

Umtiti trafił do teamu z siedzibą na Camp Nou w 2016 roku z Olympique Lyon, kosztując wówczas 25 milionów. Obecna umowa zawodnik z przedstawicielem La Liga obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Zawodnik w czerwcu 2018 roku parafował nowy kontrakt z Dumą Katalonii.

Kontuzje zmorą zawodnika

31-krotny reprezentant Francji dopóki zdrowie mu dopisywało, był mocnym punktem składu Barcy. Ostatnio jednak zawodnik częściej przebywa w gabinetach lekarskich, niże na boisku, co skutkuje tym, że Barcelona nie ma z piłkarza dużego pożytku.

Od momentu, gdy nowym trenerem Barcy został Ronald Koeman w mediach zaczęły pojawiać się głosy, że Umtiti może być tym zawodnikiem, który jako jeden z pierwszych rozstanie się z Barceloną po przybyciu Holendra do klubu. Chociaż w prasie 26-latek był łączony z takimi klubami jak: AS Roma, Lazio, West Ham United, Leicester City, Arsena, czy Tottenham Hotspur, to oferty z tych ekipy do wicemistrzów La Liga nie trafiły.

Niedaleka przyszłość wszystko zweryfikuje

Umtiti aktualnie leczy kontuzję kolana. Na dzisiaj nie jest znany dokładny termin powrotu piłkarza do normalnych treningów. Odnotujmy, że francuski defensor w ostatnim sezonie wystąpił łącznie w 18 meczach.

Komentarze