Media: David Silva i Kepa na celowniku Valencii

David Silva
David Silva fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Według doniesień serwisu 90min.com w trakcie letniej sesji transferowej Valencia CF planuje się poważnie wzmocnić, nie tylko w ofensywie. Wierząc medialnym doniesieniom, na radarze władz Nietoperzy znajdują się Kepa Arrizabalaga i David Silva.

Czytaj dalej…

Wymienieni na wstępie Hiszpanie według różnych informacji mają rozstać się kolejno z Chelsea FC i Manchesterem City. Tymczasem wygląda na to, że chętna na ich pozyskanie może być Valencia.

Golkiper The Blues ma za sobą nieudany sezon, co skutkuje tym, że menedżer Chelsea szuka nowego bramkarza. Z kolei w przypadku zawodnika The Citizens sytuacja jest prostsza, bo David Silva ma umowę ważną z klubem tylko do końca lipca.

Letnia rewolucja w składzie Valencii

Nie jest tajemnicą, że przedstawiciel La Liga ma plan, aby przebudować swój skład. Niektórzy mówią nawet, że w ekipie z Estadio Mestalla ma mieć miejsce prawdziwa rewolucja kadrowa. Niewykluczone zatem, że objawem dobrej zmiany będzie pozyskanie dwóch zawodników występujących ostatnio w Premier League.

W kontekście Davida Silvy nie od dzisiaj wiadomo, że marzy on o powrocie do Valencii, czyli do klubu, w którym tak naprawdę rozwinął skrzydła. 34-latek rozwijał swój talent w akademii piłkarskiej Los Murcelagos, a później w pierwszej drużynie zaliczył 166 spotkań, w których zdobył 31 bramek.

Wyższa konieczność

Warto jednak odnotować, że alternatywą dla Hiszpana jest pozostanie jeszcze przez rok w Manchesterze. Klub zaproponował już zawodnikowi przedłużenie kontraktu na kolejny sezon. Silva spędził ostatnie dziesięć lat w Man City, gdzie stał się prawdziwą klubową legendą, prowadząc Obywateli do czterech tytułów Premier League i mnóstwa krajowych trofeów. Jednak Hiszpan czuje, że jego czas w Etihad dobiegł końca.

O ile Silva może trafić do Valencii przez sentyment do tego klubu, to w przypadku Kepy mowa będzie o konieczności. Inną sprawą jest jednak to, że najpewniej wkrótce z hiszpańskim klubem rozstanie się Jesper Cillessen, więc przeprowadzka bramkarza z Chelsea do klubu La Liga mogłaby wyjść na korzyść każdej ze stron.

Komentarze