Media: Lautaro zdecydowany na transfer do Barcy

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Hiszpańskie media spekulują, że Lautaro Martinez podjął już decyzję w sprawie swojej przyszłość, chcąc przenieść się do FC Barcelony. Argentyńczyk podobno odmówił sternikom Nerazzurrich parafowania nowego kontraktu

Czytaj dalej…

Według Mundo Deportivo zawodnik zdecydował już, że chce kontynuować swoją karierę w ekipie z Katalonii. Warto jednak odnotować, że zainteresowanie piłkarzem wyrażały też takie kluby jak: Chelsea FC, Manchester United, czy Paris Saint-Germain.

O ile klub z siedzibą na Camp Nou też chce pozyskać piłkarza, to kłopotem pozostaje suma odstępnego, wynosząca 111 milionów euro. Hiszpańska prasa już zdążyła ujawnić, że przedstawiciel La Liga chciał rozłożyć płatność na raty, ale Inter Mediolan nie jest takim rozwiązaniem zainteresowany.

W związku z powyższym Barca wyszła z inicjatywą oddania dwóch zawodników w zamian za Lautaro Martineza, a mowa i Arturze Vidalu i Juniorze Firpo. Niemniej ten wariant także nie przypadł do gustu sternikom Nerazzurrich, chyba że oprócz tych zawodników Barca zaproponuje mediolańskiemu klubowi jeszcze 90 milionów euro.

Kataloński Sport podaje natomiast, że klub z Katalonii szuka alternatywnych rozwiązań związanych ze wzmocnieniem swojej ofensywy. Jeden z pomysłów zakłada, że do Barcy mógłby dołączyć Jadon Sancho. Anglik kosztowałby jednak jeszcze więcej, bo 130 milionów euro.

Komentarze