Media: Messi wciąż nieprzekonany do Barcelony

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

FC Barcelonę pożegnali ostatnio Quique Setien i Eric Abidal. W każdym razie wciąż nie przekonany do pozostania w klubie z Katalonii jest Leo Messi, a spekulacje na temat przyszłości Argentyńczyka rosną z dnia na dzień coraz bardziej.

Czytaj dalej…

Co prawda sternicy Blaugrany wybrali już nowego trenera, którym został Ronald Koeman. Niemniej nie wpłynęło to na spokojne spoglądanie w przyszłość przez Messiego. Zwycięzca Złotej Piłki ma umowę z Barcą ważną do końca czerwca 2021 roku. Chociaż ostatnio coraz częściej hiszpańscy dziennikarze odnoszą się do tego, że w kontrakcie Argentyńczyka jest zapisana klauzula, która umożliwia mu dołączenie do nowego klubu na zasadzie wolnego transferu.

Przyszłość Messiego wciąż niepewna

Chociaż prezydent FC Barcelony Josep Bartomeu zachowuje spokój w sprawie przyszłości Messiego w klubie po przedstawieniu nowego trenera, to kataloński Sport i Marca sugerują, że sytuacja nie jest tak jednoznaczna. Reprezentant Argentyny wciąż nie jest przekonany do tego, co czeka Barcę, co sprawia, że najpierw chce się spotkać z nowym szkoleniowcem, a dopiero po tym spotkaniu podejmie decyzję, co dalej.

Członek zarządu w FC Barcelonie w sobie Javiera Bordasa dał do zrozumienia, że wszyscy będą starali się przekonać Messiego do pozostania w klubie. – Jeśli Leo będzie chciał odejść, to postaramy się go przekonać, aby zmienił zdanie, ale jesteśmy pewni, że nie będzie to konieczne – mówił 59-latek.

W zatrzymaniu Messiego w stolicy Katalonii nie pomaga też sytuacja związana z Erikiem Abidalem, gdyż spekuluje się, że Francuz nie został zwolniony z klubu, a sam podjął decyzję o rezygnacji. Nie jest tajemnicą, że dochodziło do rżżnych spięć między byłym już dyrektorem sportowym a Argentyńczykiem.

Inter faworytem do pozyskania Messiego?

Messi w przypadku rozstania z Barcą na brak ofert z pewnością nie będzie narzekał. Chętne na pozyskanie piłkarza są takie kluby jak: Inter Mediolan, czy Manchester City. Niewykluczone, że klub z Lombardii w wyścigu po zawodnika może być w uprzywilejowanym położeniu po tym, jak ojciec zawodnika kupił apartament w pobliżu siedziby Nerazzurrich. Za transferem do Interu przemawia też to, że Messi mógłby skorzystać we Włoszech z ulgowych przepisów podatkowych dla obcokrajowców.

Komentarze