Media: Suarez porozumiał się z Barceloną

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

Sytuacja dotycząca przyszłości Luisa Suareza zmienia się jak w kalejdoskopie. W poniedziałek rano hiszpańskie media informowały jeszcze, że Urugwajczyk nie zamierza ustąpić Barcelonie w kwestii warunków rozwiązania jego kontraktu. Sytuacja jednak uległa zmianie. Według informacji dziennika Sport, 33-letni napastnik praktycznie porozumiał się z Dumą Katalonii i wkrótce będzie mógł swobodnie zmienić barwy klubowe.

Czytaj dalej…

Nowy szkoleniowiec Barcelony Ronald Koeman nie miał urugwajskiego napastnika w swoich planach na nowy sezon 2020/21. Holender poinformował go o tym osobiście w telefonicznej rozmowie. Suarez otrzymał tym samym wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu i choć nie mógł narzekać na brak zainteresowania, to największym problemem była kwestia rozwiązania obowiązującego do czerwca 2021 roku kontraktu z Barceloną.

Początkowo piłkarz nie zamierzał w tej kwestii ustępować i oczekiwał od katalońskiego klubu całego przysługującego mu za ten okres wynagrodzenia. FC Barcelona z oczywistych względów nie mogła sobie na to pozwolić, ale oferowała piłkarzowi wypłatę rekompensaty w wysokości 7 milionów euro. Według informacji Mundo Deportivo, propozycja została odrzucona przez Suareza.

Negocjacje w tej sprawie były jednak kontynuowane i wszystko wskazuje na to, że Suarez zdecydował się pójść w tej sprawie na ustępstwa. Jak informuje Sport, urugwajski napastnik zgodził się zrezygnować z części wynagrodzenia, dzięki czemu będzie mógł zmienić klub na zasadzie wolnego transferu.

Atletico faworytem do pozyskania Suareza

Suarez w ostatnich tygodniach był łączony przede wszystkim z Juventusem, ale zainteresowanie jego osobą wyrażali również przedstawiciele Romy i Interu Miami. Wszystko jednak wskazuje na to, że nowym klubem Urugwajczyka zostanie Atletico Madryt. Obie strony miały już dojść do porozumienia w sprawie warunków indywidualnego kontraktu, który ma obowiązywać przez dwa najbliższe lata.

W zespole prowadzonym przez Diego Simeone Suarez może zająć miejsce Alvaro Moraty, którego pozyskaniem poważnie zainteresowany jest Juventus. Hiszpański napastnik ma przenieść się do Starej Damy na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu.

Komentarze