Media: Zwrot ws. przyszłości Messiego!

Leo Messi
Leo Messi fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Leo Messi według najnowszych doniesień mediów może jednak pozostać w FC Barcelonie do lata 2021 roku. Sugestie w tej sprawie zrodziły się po informacji dziennikarza TyC Sport – Martina Arevalo, który dał do zrozumienia, że Argentyńczyk bierze pod uwagę pozostanie w klubie z Katalonii do lata przyszłego roku.

Czytaj dalej…

Leo Messi według najnowszych doniesień mediów może na 90 procent zostać w klubie z Katalonii. Już wczoraj Messi senior – tuż po przylocie do Hiszpanii, aby omówić temat przyszłości jego syna z prezydentem klubu Josepem Marią Bartomeu – dał do zrozumienia, że trudno będzie doprowadzić do rozstania zdobywcy ostatniej Złotej Piłki z Barcy.

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma

Leo Messi wraz ze swoimi pełnomocnikami dążył do tego, aby rozstać się z Barceloną na zasadzie wolnego transferu, co miał warunkować punk w kontrakcie zawodnika, który dawał mu taką możliwość, tyle że do 10 czerwca.

Obóz zawodnika co prawda był przekonany, że aktualność tego punktu została przesunięta w czasie, w związku z zawieszeniem rozgrywek piłkarskich z powodu pandemii koronawirusa. Na dzisiaj pozostaje to jednak kwestią sporną, która prawdopodobnie musiałaby zostać rozstrzygnięta w sądzie.

Innym punktem spornym jest ten dotyczący klauzuli odstępnego w umowie Argentyńczyka, która wynosi 700 milionów euro. Tym samym chętny na pozyskanie zawodnika musi się liczyć z takim wydatkiem. W mediach pojawiły się głosy, że termin jej funkcjonowania już minął, ale rozstrzygnięcia na tej płaszczyźnie również należałoby szukać na sali rozpraw.

Decyzja należy do Messiego

Bardzo możliwe zatem, że na mocy kompromisu ostatecznie argentyński zawodnik nie zmieni klubu do lata przyszłego roku, ale też nie zdecyduje się na podpisanie nowej umowy z Dumą Katalonii. Tym samym na zasadzie wolnego transferu zawodnik pożegna się z Barceloną, której barwy reprezentuje od 2000 roku.

Komentarze