Messi na wojennej ścieżce z Barceloną?

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Leo Messi wkrótce prawdopodobnie pożegna się z FC Barceloną, co sugeruje coraz więcej działań w tym kierunku ze strony piłkarza. Najnowsze doniesienia mediów wskazują, że Argentyńczyk planuje wysłać do klubu z Katalonii kolejną wiadomość, dotyczącą tego, że nie zamierza brać udziału w przygotowaniach do nowego sezonu z Barcą.

Czytaj dalej…

Leo Messi według informacji RAC1 i El Periodico zdał sobie sprawę z tego, że klub z Katalonii nie zaakceptuje warunków jego rozstania, więc robi wszystko, co w jego mocy, aby zmienić klub, w którym spędził całą swoją dotychczasową karierę.

Walka o wolność

To niefortunne zakończenie tego trwającego od ponad dekady związku, ale jeśli argentyński zawodnik ma cień nadziei, że punkt w jego umowie, który pozwala mu odejść z Barcelony i związać się z innym klubem na zasadzie wolnego transferu ma rację bytu, to jest o co walczyć. W kolejce chętnych po piłkarza już ustawiły się takie kluby jak: Manchester City, Inter Mediolan, Juventus, czy Paris Saint-Germain.

Dzisiaj w szeregach Dumy Katalonii mają odbyć się testy medyczne przed wznowieniem przygotowań do nowej kampanii. Wygląda na to, że zabraknie na nich Messiego.

Bardzo prawdopodobne jest, że sytuacja będzie miała swój koniec na sali sądowej. Argentyńczyk co prawda próbował spotkać się z prezydentem klubu Josepem Marią Bartomeu, chcąc omówić ewentualnej zmiany klubu, mając plan, aby załatwić sprawą ugodowo. Sternik Blaugrany pozostaje jednak nieugięty, przekonując, że Messi może odejść z klubu, ale tylko, gdy do Barcelony wpłynie odpowiednia oferta. Z punktu widzenia działaczy Barcy nie ma mowy, aby argentyński piłkarz odszedł z klubu za darmo.

Zainteresowane kluby w stanie oczekiwania

Odnotujmy, że aktualnie faworytem do pozyskania Messiego wydaje się aktualny wicemistrz Anglii w postaci Man City. Josep Guardiola podobno pojawił się już w stolicy Katalonii, aby omówić sprawę przeprowadzki Messiego do klubu z siedzibą na Etihad Stadium.

Tymczasem gazety AS i L’Equipe sugerują, że sternicy Starej Damy też marzą o tym, aby stworzyć superduet piłkarzy w swoim zespole. Barw Juve broni już Cristiano Ronaldo, a skoro jest szansa, aby pozyskać Argentyńczyka Messiego za darmo, to mistrz Włoch też chce z tego wariantu skorzystać.

Innymi kandydatami na przyszłe miejsce pracy Messiego są z kolei Inter i PSG.

Komentarze