Messi namawia Suareza, by został w Barcelonie

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

Dziennikarze w Hiszpanii określają scenariusz, wedle którego Luis Suarez pozostanie na Camp Nou na bardzo mało prawdopodobny. Tymczasem do kontynuowania kariery w Barcelonie ma namawiać urugwajskiego napastnika sam Lionel Messi.

Czytaj dalej…

Jeszcze niedawno wydawało się, że dwaj gwiazdorzy z Ameryki Południowej opuszczą stolicę Katalonii. Messi poważnie pertraktował z Manchesterem City i był już myślami w tym klubie. Ostatecznie, z powodu zaporowej ceny, jakiej oczekiwała Barcelona, zdecydował się zostać na jeszcze jeden sezon na Camp Nou. Skomplikowana jest też sytuacja Luisa Suareza. Wydaje się, że transfer do Juventusu, który jeszcze tydzień temu wydawał się praktycznie pewny, spali na panewce. Urugwajczyk ma rozważać teraz kilka opcji.

Messi rozmawiał z Suarezem

Jak donosi dziennik AS, Lionel Messi namawia Luisa Suareza, by ten został z nim w klubie. Obu graczy wiążą bliskie relacje poza boiskiem. Argentyńczyk miałby czuć się lepiej, gdyby Urugwajczyk grał nadal u jego boku i był w szatni Barcelony. W ostatnim czasie mieli odbyć na ten temat rozmowę.

Suarez ma mieć kilka opcji, jedną z nich jest transfer do Atletico. Interesuje się nim poza tym Paris Saint-Germain. Pozostanie na Camp Nou wchodzi w grę, jednak nie wiadomo czy Urugwajczyk grałby w pierwszym składzie u nowego trenera Ronalda Koemana.

Nici z transferu Martineza

Barcelona planowała zastąpić Suareza Lautaro Martinezem z Interu, ale mało prawdopodobne jest to, że transakcja ta dojdzie do skutku. Może się więc okazać, że korzystanie z usług Urugwajczyka będzie konieczne i Koeman ostatecznie się o niego przekona.

W poprzednim sezonie Suarez, choć był nękany przez urazy i nie błyszczał formą, zdobył 21 goli. łącznie w 283 występach dla Barcy trafiał do siatki już 197 razy.

Komentarze