Klopp: Messi nie trafi do Liverpoolu

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Jurgen Klopp uważa, że po pozyskaniu Lionela Messiego Manchester City będzie mocniejszy niż kiedykolwiek. Menedżer Liverpoolu zaznaczył przy tym, że nie ma szans, by argentyński gwiazdor trafił na Anfield.

Czytaj dalej…

Odejście Leo Messiego z Barcelony jest praktycznie przesądzone. Zawodnik ma co prawda ważny kontakt do 2021 roku, a klauzula odejścia wynosi 700 milionów euro. Są jednak podobno kluby, które są w stanie wyłożyć takie pieniądze na stół. Jednym z nich jest Manchester City.

Messi nie trafi do Liverpoolu

O walce o Messiego nie myślą rzecz jasna działacze mistrza Anglii, Liverpoolu. Głos w tej sprawie zabrał menedżer Jurgen Klopp. – Zainteresownie Messim? Kto nie chciałby mieć go w swoim zespole? Ale jeśli chodzi o Liverpool, to nie ma na to szans. Te kwoty transferowe są nie dla nas – powiedział Klopp.

Niemiec przyznał przy tym, że nie zdziwi go, jeśli Argentyńczyk przeniesie się koniec końców na Etihad Stadium. – Jeśli trafi do Manchesteru City, to rzecz jasna bardzo im pomoże. Jeszcze trudniej będzie ich pokonać – dodał.

Premier League nie potrzebuje Messiego?

Klopp wysnuł przy tym tezę, że angielska liga jest na tyle mocna, że nie musi podnosić swojego prestiżu argentyńskim zawodnikiem.

– Dla Premier League byłoby to bez wątpienia coś wielkiego mieć u siebie najlepszego gracza na świecie. To mogłoby pomóc, chociaż nie sądzę, by liga o takiej marce potrzebowała takiego wzmocnienia – ocenił Klopp.

Komentarze