Messi przez trzy lata w Man City, a później w MLS?

Leo Messi
Leo Messi fot. Anton Denisov / Sputnik/ Hepta / Sport Pictur

Manchester City wydaje się klubem najbardziej zdeterminowanym do tego, aby pozyskać Leo Messiego z FC Barcelony. Argentyńczyk bardzo możliwe, że tego lata zmieni klub, na co wpływ ma mieć klauzula wpisana w umowie zawodnika, która umożliwia 33-latkowi jednostronne rozwiązanie kontraktu z Dumą Katalonii.

Czytaj dalej…

Manchester City według hiszpańskiej prasy ma konkretny plan związany z pozyskaniem Messiego. Aktualni wicemistrzowie Anglii są gotowi zaoferować Argentyńczykowi pięcioletni kontrakt, w którego trakcie piłkarz będzie mógł zarobić 450 milionów euro, podaje kataloński Sport.

Nie będzie oszczędzania

Barcelona cały czas jest w sporze z Messim w związku z pismem z minionego wtorku, które zawodnik przesłał do władz klubu, informując w nim, że chce zmienić pracodawcę, powołując się na klauzulę dotyczące jednostronnego rozwiązania umowy. Wicemistrzowie Hiszpanii nie są jednak przekonani do tego pomysłu.

Czekając na to, jak zakończy się walka między klubem z Katalonii a argentyńskim piłkarzem, a przede wszystkim, czy w ogóle się skończy, czy też chętni na pozyskanie zawodnika będą musieli czekać lata, wspierani finansowo przez konsorcjum ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich sternicy Man City już analizują koszty związane z inwestycją dotyczącą pozyskania Messiego.

Koniec kariery w MLS

Jeśli spełnione zostaną wszystkie warunki, aby Manchester City i Leo Messi mogli porozumieć się i podpisać kontrakt, który ich zjednoczy na kilka następnych lat, to podstawa, na której będą budowane ich relacje, jest już w toku. Umowa 33-latka ma obowiązywać przez pięć lat, do 30 czerwca 2025 roku, chociaż Messi nie będzie grał przez pięć lat w ekipie z Etihad Stadium, a tylko przez pierwsze trzy sezony. Od kampanii 2023-2024 zawodnik ma bronić barw klubu MLS w postaci New York City FC, podaje ESPN.

Komentarze