Barca otwarta na przedłużenie umowy z Messim do 2023 roku?

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Hiszpańskie media donoszą, że FC Barcelona jest gotowa, aby zaoferować Leo Messiemu nową umowę, która miałaby obowiązywać do końca czerwca 2023 roku. Dodajmy, że Argentyńczyk ma kontrakt ważny do końca czerwca 2021 roku.

Czytaj dalej…

Formalnie negocjacje w sprawie nowej umowy nie zostały jeszcze przeprowadzone, na co w dużym stopniu wpływ miała sytuacja związana z pandemią koronawirusa. W każdym razie klauzula umożliwiająca Messiemu zmianę klubu na zasadzie wolnego transferu wygasła 10 czerwca, więc teraz sternicy Dumy Katalonii są gotowi na to, aby podjąć rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu.

Messi z głosem absolutnym

Mundo Deportivo sugeruje na swoich łamach, że Barcelona jest gotowa zaoferować reprezentantowi Argentyny umowę, która obowiązywałaby do 2023 roku. W każdym razie Messi będzie miał możliwość rozwiązania jej po roku.

Aby kontrakt mógł zostać podpisany, to właściciele mistrzów Hiszpanii czekać muszą, że ojciec zawodnika Jorge wróci do Hiszpanii z Argentyny. Dopiero wtedy obie strony będą mogły przeprowadzić rozmowy w sprawie przyszłości piłkarza.

Dodajmy, że Messi od momentu powrotu do gry po koronapauzie zdobył już dwie bramki. W sezonie 2019/2020 zawodnik ma już na swoim koncie 21 trafień w La Liga.

Komentarze