Milan ma plan, aby zatrzymać Brahima Diaza na stałe?

Brahim Diaz
Brahim Diaz fot. PressFocus

Brahim Diaz w trakcie letniej sesji transferowej zamienił Real Madryt na AC Milan. Tymczasem według doniesień CalcioMercato.com klub z Lombardii ma nadzieję, że uda mu się zatrzymać piłkarza w swoich szeregach na stałe.

Czytaj dalej…

Brahim Diaz nieźle rozpoczął swoją przygodę w koszulce Milanu, potwierdzając, że może być wartością dodaną tej drużyny. 21-latek w sześciu spotkaniach Rossonerich strzelił dwa gole. Jednak nie tylko skuteczność piłkarza sprawia, że ten zyskał sympatię fanów mediolańskiej ekipy. Wpływ na taki stan rzeczy mają też nieszablonowane zagrania zawodnika.

Jak w ogóle Brahim Diaz trafił do Milanu? Transakcja nie była tak prosta, jak może się wydawać. Ofensywny pomocnik znajdował się na celowniku Getafe CF, Valenci CF i Realu Sociedad. W każdym razie plan przedstawiony piłkarzowi przez działaczy Rossonerch podziałał na jego wyobraźnię, więc ostatecznie Brahim Diaz zdecydował się na wypożyczenie do Milanu.

Ostatnio coraz częściej pojawiają się głosy, że Hiszpan może na stałe zostać w Milanie. Wpływ na to ma mieć taki czynnik, jak ten, że zawodnik czuje się kochany w stolicy Lombardii. W związku z tym wkrótce dyrektor techniczny Milanu Paolo Maldini ma zacząć rozmowy z działaczami Królewskich w sprawie odkupienia zawodnika.

Warto jednak dodać, że Real nie wyraża chęci, aby sprzedać Brahima Diaza. Stanowisko sterników Los Blancos ma być podobno jasne. Zdecydowali się oni na wypożyczenie piłkarza po to, aby ten mógł regularnie grać, a następnie wrócić do Realu, aby w tej ekipie odgrywać kluczową rolę.

Przypomnijmy, że Brahim Diaz został wykupiony przez klub ze stolicy Hiszpanii w styczniu 2019 roku z Manchesteru City za 17 milionów euro.

Komentarze