Milik znów na szczycie listy życzeń Atletico

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. PressFocus

Arkadiusz Milik według doniesień hiszpańskich dziennikarzy znów znajduje się na szczycie listy życzeń Atletico Madryt. Klub ze stolicy Hiszpanii potrzebuje wzmocnień w ofensywie, a reprezentant Polski wydaje się idealnym kandydatem do tego, aby zasilić szeregi Los Colchoneros już zimą. Warto zaznaczyć, że przedstawiciel La Liga w trakcie ostatniej sesji transferowej starał się pozyskać wychowanka Rozwoju Katowice.

Czytaj dalej…

Arkadiusz Milik miałby być w szeregach Atletico panaceum na kłopoty w ofensywie. Ostatnio z powodu kontuzji wypadł ze składu Diego Costa. Z kolei Luis Suarez nie mógł grać, gdyż miał pozytywny wynik testu na COVID-19. Taki stan rzeczy sprawił, że sternicy stołecznego klubu znów rozglądają się za nowym napastnikiem, czytamy na łamach internetowego wydania hiszpańskiego dziennika AS.

Warto zaznaczyć, że wpływ na poszukiwanie nowego napastnika przez Atletico ma też fakt, że Diego Costa ma umowę ważną z klubem tylko do końca czerwca 2021 roku. Ostatnia kontuzja nogi zawodnika nie pomaga mu, aby jego umowa została przedłużona.

Polak ponownie priorytetem dla Los Colchoneros?

W związku z powyższym hiszpański klub rozważa pozyskanie polskiego napastnika. Tym bardziej że Atletico w przypadku chęci pozyskania zawodnika nie musiałoby wykładać na jego transfer kroci, bo jego kontrakt z SSC Napoli wygasa z końcem sezonu. Ponadto w ekipie z Kampanii chyba się już pogodzono z tym, że Milik zimą zmieni klub, na co wpływ ma mieć fakt, że zawodnik nie znalazł się w kadrze Azzurrich na mecze Serie A, czy Ligi Europy.

Warto podkreślić jednak, że Atletico nie jest jedynym klubem, który chce mieć reprezentanta Polski w swoich szeregach. Milik znajduje się również na radarze klubów z Premier League, z Evertonem na czele. Zwolennikiem tego typu transakcji ma być trener Carlo Ancelotti, który miał okazję współpracować już z Polakiem.

Milik do Napoli trafił w 2016 roku z AFC Ajaxu. Wcześniej polski napastnik bronił barw między innymi Bayeru Leverkusen, czy FC Augsburg.

Komentarze