Młody talent wzmocnił Barcelonę

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Pedri został nowym zawodnikiem FC Barcelony, poinformował klub z Katalonii. 17-letni talent kosztował wicemistrzów Hiszpanii pięć milionów euro.

Czytaj dalej…

Nowy nabytek Blaugrany ma wzmocnić drużynę w drugiej linii, będąc ofensywnym pomocnikiem. Do teamu z siedzibą na Camp Nou zawodnik trafił z UD Las Palmas. W powszechnej opinii Pedri jest uważany za jeden z największych talentów w hiszpańskiej piłce. Pedro Gonzalez Lopez mimo młodego wieku ma już na swoim koncie jeden występ w Copa de Rey.

Barcelona idealnym miejscem dla młodych talentów

Barcelona ma zatem w swoich szeregach kolejny wielki talent, z którym wiązane są duże nadzieje w kontekście gry w reprezentacji Hiszpanii. Przypomnijmy, że szeregi Barcy reprezentuje też Ansu Fati, który ma wkrótce trafić do reprezentacji Hiszpanii do lat 19.

Zwykle wielu młodych zawodników jest wypożyczonych z Barcelony do innych ekip, aby regularnie grać. Pedri wierzy jednak, że może wpłynąć na grę Dumy Katalonii bez ogrywania w innym zespole.

Pedri: Zagram tak, gdzie ustawi mnie trener

– Po pierwsze moim celem jest awans do pierwszej Barcy, a następnie chcę odgrywać w jej szeregach ważną rolę. Jaka jest moja pozycja? Nie skupiam się na określaniu swojej pozycji. Zagram tam, gdzie widzi mnie trener – zaznaczył Hiszpan.

Komentarze