Negocjacje kontraktowe z Ansu Fatim w cieniu problemów Barcelony

Ansu Fati
Ansu Fati fot. PressFocus

Ansu Fati to jeden z celów transferowych Manchesteru United. Najnowsze doniesienia mediów wskazują jednak, że 18-latek jest coraz bliżej podpisania nowej umowy z FC Barceloną, mimo trudnej sytuacji ekonomicznej klubu z La Liga. Aktualny kontrakt piłkarza z Dumą Katalonii obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Czytaj dalej…

Ansu Fati nowego kontraktu jeszcze nie parafował. Niemniej wiadomo już, że wzrosła jego klauzula odstępnego, która wynosi 367 milionów funtów, czytamy na łamach Daily Mail. Umowa zawodnika wciąż jednak nie została przedłużona, co rodzi różne spekulacje.

Najnowsze doniesienia w sprawie reprezentanta Hiszpanii wskazują, że rozmowy między obiema stronami w sprawie nowego kontraktu są na dobrej drodze. Przypomnijmy, że piłkarz w seniorskim zespole Barcy zadebiutował, mając 16 lat.

W trakcie trwającej kampanii Ansu Fati stał się kluczową postacią drużyny z Camp Nou. Nastolatek był jednym z tych zawodników Barcy, od którego zaczynał ustalanie składu trener Ronald Koeman. Aktualnie piłkarz leczy kontuzję, a jego powrót do gry planowany jest na marzec przyszłego roku.

Barca nie wyobraża sobie sprzedać Ansu Fatiego

Barcelona w każdym razie jest zdeterminowana, aby przedłużyć umowę z zawodnikiem, chcąc odstraszyć potencjalnych kupców od piłkarza. Hiszpańska Marca sugeruje, że już kilka dni temu zaczęły się rozmowy Ansu Fatiego w sprawie nowego kontraktu.

Spekuluje się, że zawodnik uzależnia swoją decyzję o podpisaniu nowej umowy od tego, czy zostanie mu zaproponowana podwyżka, która byłaby adekwatna do jego pozycji w klubie. Ansu Fati nie ukrywa, że liczy, iż jego wkład w grę zespołu zostanie doceniony.

W trakcie sezonu 2020/2021 urodzony w Bissau zawodnik rozegrał 10 spotkań, w których strzelił pięć goli, notując też cztery asysty. Aktualnie Ansu Fati leczy kontuzję łąkotki.

Komentarze