Aubameyang w Barcelonie? Możliwe

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Według informacji prezesa Gabońskiej Federacji Piłkarskiej na celowniku FC Barcelony znajduje się Pierre-Emerick Aubameyang. Zawodnik aktualnie broni barw Arsenalu FC, z którym ma kontrakt ważny do końca czerwca 2021 roku.

Czytaj dalej…

31-letniemu piłkarzowi latem zacznie się ostatni rok kontrakt z przedstawicielem Premier League, Taki stan rzeczy sprawia, że były zawodnik Borussii Dortmund coraz częściej jest łączony ze zmianą barw klubowych.

– Aubameyang jest aktualnie piłkarzem Kanonierów, u których jednak nic nie wygrał, co jest jego osobistą porażką – mówił Pierre Alain Mounguengui w rozmowie z ESPN.

– Nie chcę mówić, że Arsenal nie jest klubem ambitnym. Niemniej nie ma takich możliwości, jakie mogą dać zawodnikowi inne europejskie kluby – dodał 62-latek.

– Jestem pewny, że Aubameyang, jeśli tylko otrzyma szansę w mocniejszej ekipie, to ją wykorzysta – kontynuował sternik Gabońskiej Federacji Piłkarskiej.

Odnotujmy, że swego czasu menedżer londyńczyków w osobie Mikela Artety dał wyraźnie do zrozumienia, że nie jest zainteresowany sprzedażą gabońskiego zawodnika, mając świadomość tego, że to jeden z kluczowych piłkarzy jego zespołu. W każdym razie fakt, że Aubameyang odrzucił ofertę nowego kontraktu może świadczyć, że bardzo możliwe jest, że napastnik niebawem zmieni pracodawcę.

Aubameyang jest wyceniany przez klub z północnego Londynu na mniej więcej 45 milionów euro, ale z powodu jego sytuacji kontraktowej suma ta może spaść do 30 milionów euro.

Komentarze