Samuel Umtiti i Gareth Bale
Samuel Umtiti i Gareth Bale fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

Niejasna przyszłość Umtitiego. Nikt nie złożył ofert

Niejasna pozostaje najbliższa przyszłość Samuela Umtitiego. Okazuje się bowiem, że FC Barcelona nie otrzymała jak dotąd żadnej oferty za tego zawodnika. Działacze chcieliby jednak go sprzedać z powodu wysokiej gaży, jaką pobiera.

Czytaj dalej…

Samuel Umtiti był zainfekowany koronawirusem, ale doszedł już do pełni zdrowia i przeprowadzone badania sugerują, że nikogo już nie zarazi. Nie oznacza to jednak końca zmartwień francuskiego defensora. W dalszym ciągu nie wie bowiem gdzie będzie grać. Nie czuje się on w każdym razie chciany na Camp Nou.

Barca liczy na transfer

Barcelona nie ukrywa bowiem tego, że najchętniej by go sprzedała. Zawodnik ten stracił miejsce w składzie i nie zanosi się na to, by miał je odzyskać. Gdy w 2018 roku podpisywał umowę, jego sytuacja była diametralnie inna. Tymczasem kontrakt obowiązuje go do lata 2023 roku.

Problem w tym, że Barcelona nie otrzymała jak dotąd żadnej oferty za Umtitiego. Zdaniem dziennika Sport działacze liczą jednak na to, że ulegnie to jeszcze zmianie i Francuz zostanie koniec końców wytransferowany.

Problemy zdrowotne Umtitiego

Umtiti nie wróci w najbliższym czasie do treningów z pierwszym zespołem Barcelony, gdyż zmaga się nadal z urazem kolana. To właśnie wspomniane problemy zdrowotne sprawiły, że stracił on na znaczeniu w kadrze Barcelony.

26-latek trafił na Camp Nou w 2016 roku z Olympique Lyon. Ma na swoim koncie 31 meczów w reprezentacji.

Komentarze