Niejasna przyszłość Umtitiego. Nikt nie złożył ofert

Samuel Umtiti i Gareth Bale
Samuel Umtiti i Gareth Bale fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

Niejasna pozostaje najbliższa przyszłość Samuela Umtitiego. Okazuje się bowiem, że FC Barcelona nie otrzymała jak dotąd żadnej oferty za tego zawodnika. Działacze chcieliby jednak go sprzedać z powodu wysokiej gaży, jaką pobiera.

Czytaj dalej…

Samuel Umtiti był zainfekowany koronawirusem, ale doszedł już do pełni zdrowia i przeprowadzone badania sugerują, że nikogo już nie zarazi. Nie oznacza to jednak końca zmartwień francuskiego defensora. W dalszym ciągu nie wie bowiem gdzie będzie grać. Nie czuje się on w każdym razie chciany na Camp Nou.

Barca liczy na transfer

Barcelona nie ukrywa bowiem tego, że najchętniej by go sprzedała. Zawodnik ten stracił miejsce w składzie i nie zanosi się na to, by miał je odzyskać. Gdy w 2018 roku podpisywał umowę, jego sytuacja była diametralnie inna. Tymczasem kontrakt obowiązuje go do lata 2023 roku.

Problem w tym, że Barcelona nie otrzymała jak dotąd żadnej oferty za Umtitiego. Zdaniem dziennika Sport działacze liczą jednak na to, że ulegnie to jeszcze zmianie i Francuz zostanie koniec końców wytransferowany.

Problemy zdrowotne Umtitiego

Umtiti nie wróci w najbliższym czasie do treningów z pierwszym zespołem Barcelony, gdyż zmaga się nadal z urazem kolana. To właśnie wspomniane problemy zdrowotne sprawiły, że stracił on na znaczeniu w kadrze Barcelony.

26-latek trafił na Camp Nou w 2016 roku z Olympique Lyon. Ma na swoim koncie 31 meczów w reprezentacji.

Komentarze