Ojciec Messiego w Barcelonie, decydujące spotkanie!

Leo Messi
Leo Messi Cosmin Iftode / Sport Pictures

Leo Messi niewykluczone, że dzisiaj będzie przeżywać decydujący dzień w swojej karierze. Specjalnie do stolicy Katalonii zawitał jego ojciec, który ma omówić temat przyszłości 33-latka z prezydentem FC Barcelony.

Czytaj dalej…

Leo Messi we wtorek 25 sierpnia wysłał do władz Dumy Katalonii pismo, nawiązujące do jego kontraktu, który umożliwia mu jednostronne rozwiązanie umowy. Tym samym Argentyńczyk dał do zrozumienia, że nie chce już kontynuować swojej kariery w szeregach Blaugrany.

Dwa różne stanowiska

Władze Barcelony nie reflektują żądań piłkarza, przekonując, że obowiązuje go jeszcze przez rok ważny kontrakt. Messi ze swoimi pełnomocnikami upiera się jednak, że klauzula, która obowiązywała do 10 czerwca tego roku, umożliwiająca mu rozwiązanie kontrakt z Barcą, jest nadal aktualna, ze względu na sytuację z panującą pandemią koronawirusa.

W związku z tym, że obie strony mają różne stanowiska w sprawie, to na specjalne rozmowy do klubu z siedzibą na Camp Nou udał się ojciec zawodnika. Jorge Messi ma zatem doprowadzić do tego, że argentyński zawodnik będzie mógł zmienić klub.

Messi senior tuż po przylocie do Barcelony nie był chętny na rozmowy z dziennikarzami, którzy tłumnie zjawili się na lotnisku, licząc na to, że ten przedstawi swoje zdanie w sprawie. Jorge Messi powiedział tylko lapidarne: “Nic na razie nie wiem”, po czym udał się do samochodu i odjechał.

Kluczowy dzień dla przyszłości Messiego

Hiszpańscy dziennikarze wydaje się pewni, że niebawem dojdzie do spotkania na szczycie z udziałem Messiego seniora i prezydenta Dumy Katalonii Jose Mari Bartomeu, którego celem ma być omówienie przyszłości 138-krotnego reprezentanta Argentyny.

Komentarze