Piłkarz Barcelony chętny na przeprowadzkę do Włoch?

Joshua Risdon i Ousmane Dembele
Joshua Risdon i Ousmane Dembele fot. Vladimir Pesnya / Sputnik / Hepta / Sport Pic

Okienko transferowe ledwo dobiegło końca, a media w Hiszpanii już zaczęły spekulować o przyszłości poszczególnych zawodników. Kataloński Sport twierdzi na swoich łamach, że Ousmane Dembele jest otwarty na zmianę barw klubowych. Francuz podobno poważnie bierze pod uwagę kontynuację swojej kariery we Włoszech.

Czytaj dalej…

Okienko transferowe zamknięte, a Ousmane Dembelele pozostał ostatecznie w klubie z Katalonii, mimo że nie brakowało spekulacji łączących zawodnika z przeprowadzką do Manchesteru United. Sternicy Czerwonych Diabłów widzieli w reprezentancie Francji alternatywę w związku z fiaskiem rozmów ws. Jadona Sancho.

Tymczasem najnowsze doniesienia mediów wskazują, że Dembele jest chętny na transfer do Juventusu FC. Skrzydłowy Barcy podobno nawiązał już kontakt z działaczami ekipy z Allianz Stadium na temat przeprowadzki do teamu ze stolicy Piemontu latem przyszłego roku.

Warto jednak podkreślić, że według hiszpańskich dziennikarzy Juventus jest również otwarty na to, aby czekać, aż zawodnikowi wygaśnie kontrakt z Dumą Katalonii. Przypomnijmy, że umowa Francuza obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Wierząc medialnym informacjom, Juventus rozpatruje wypożyczenie Dembele. Barcelona jest natomiast zdecydowana, przyjąć propozycję dotyczące tylko transferów definitywnych.

23-latek w trakcie trwającej kampanii wystąpił w jednym meczu, spędzając na placu gry 20 minut. Łączny bilans Dembele w szeregach teamu z Camp Nou to 75 spotkań, w których zawodnik zaliczył 19 trafień. Przypomnijmy, że Francuz trafił do ekipy z Katalonii z Borussii Dortmund za 130 milionów euro latem 2017 roku.

Komentarze