Pjanic głównym celem Barcy, ujawniono tajny raport

Miralem Pjanić
Miralem Pjanić fot. Grzegorz Wajda

Miralem Pjanić w ostatnim czasie to jeden z niespodziewanych bohaterów sagi transferowej związanej z jego przeprowadzką z Juventusu FC do FC Barcelony. Fani Dumy Katalonii niejednokrotnie zastanawiali się, po co decydenci ich ukochanego klubu chcą pozyskać Bośniaka, który 2 kwietnia skończył 30 lat. Odpowiedź jest już chyba znana.

Czytaj dalej…

Pjanic ma kontrakt ważny z klubem z Piemontu do czerwca 2023 roku. Rynkowa wartość piłkarza szacowana jest na mniej więcej 50 milionów euro. W trakcie swojej kariery piłkarz wygrywał trzy razy mistrzostwo Włoch, dwa razy Puchar Włoch i raz Superpuchar Włoch. Mimo wszystko te sukcesy nie przekonują fanów Blaugrany.

Co jest zatem przyczyną zainteresowania władz Barcy bośniackim pomocnikiem? Nieujawniony wcześniej raport odnosi się tego. Z niego wynika, że Pjanic znajduje się na szczycie listy życzeń aktualnych mistrzów La Liga. Został on ujawniony przez Javiera Miguela z dziennika AS.

Barca stawia na doświadczenie

“Przy wyborze piłkarzy należy wziąć pod uwagę wymagania dotyczące konkretnej pozycji. Nie należy kupować tylko bardzo młodych zawodników. Doświadczony piłkarz może potrzebować mniej czasu, aby przystosować się do swojej nowej drużyny i dać z siebie wszystko od zaraz. Procent udanych podań jest o 3-5% wyższy u 30-letnich piłkarzy niż u zawodników między 16 a 29 rokiem życia” – mówi część raportu.

Jak się zatem okazuje, decydenci Barcelony liczą, że dzięki temu, że pozyskają zawodnika doświadczonego, ten szybciej wkomponuje się w skład ekipy, co może być wnioskiem wyciągniętym na podstawie takich transferów jak te z udziałem Philippe Coutinho, czy Ousmane Dembele. Brazylijczyk trafił do hiszpańskiej ekipy w wieku 25 lat. 20 lat miał z kolei Francuz, gdy zakotwiczył w klubie z Katalonii. Czas pokazał, że oba transfery raczej się nie sprawdziły.

Komentarze