Prezydent Atletico bez deklaracji ws. Oblaka

Jan Oblak
Jan Oblak fot. Grzegorz Wajda

Bramkarz Atletico Madryt Jan Oblak nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony innych klubów. W ostatnich tygodniach reprezentant Słowenii był łączony między innymi z przenosinami do Chelsea, której celem jest sprowadzenie latem nowego bramkarza.

Czytaj dalej…

W wywiadzie udzielonym Marce, pytany o przyszłość Oblaka był prezydent Atletico Madryt Enrique Cerezo. – Zawsze powtarzam, że Oblak ma ważny kontrakt z Atletico i jest najlepszym bramkarzem na świecie. Nie jest dziwne, że ma oferty z innych wielkich zespołów, takich jak Atletico – powiedział.

Cerezo był bardzo powściągliwy, jeżeli chodzi o złożenie deklaracja w sprawie słoweńskiego bramkarza. – Dwa lata temu mówiłem, że Griezmann jest zawodnikiem Atletico i to wszystko. Później Francuz odszedł. Mówię to co zawsze. Oblak ma kontrakt, jest zawodnikiem Atletico, kropka – dodał prezydent klubu z Wanda Metropolitano.

27-letni bramkarz jest związany z hiszpańskim klubem umową do 30 czerwca 2023 roku. Znajduje się w niej klauzula z kwotą odstępnego w wysokości 120 milionów euro.

Courtois lepszy od Oblaka

W zakończonym sezonie Oblakowi nie udało się sięgnąć po Trofeo Zamora, czyli nagrody dla bramkarza z najniższą średnią straconych bramek. Słoweniec w 38 rozegranych spotkaniach puścił 27 bramek. Lepszy wynik uzyskał bramkarz Realu Madryt Thibaut Courtois, który w 34 rozegranych meczach, 20 razy wyciągał piłkę z siatki.

– Zdobycie Trofeo Zamora lub zajęcie drugiego miejsca w tym rankingu zależy od wielu okoliczności podczas 38 spotkań La Liga. Czasami zdarza się tak, że tracisz bramki, których nigdy nie powinieneś stracić, a innym razem nie ma goli, które mogłyby paść. Dla mnie, Oblak, i mówię to jako fan, jest najlepszym bramkarzem na świecie. Jeśli chodzi o Courtois, to również jest świetnym bramkarzem i mamy to szczęście, że obaj grali w naszym zespole – powiedział Cerezo.

Komentarze