PSG dołączyło do wyścigu po reprezentanta Ghany

Parc des Princes
Parc des Princes fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Niezwykle ciekawie zapowiada się rywalizacja o pozyskanie latem pomocnika Atletico Madryt Thomasa Partey’a. Do grona klubów, które zamierzają powalczyć o piłkarza dołączyło Paris Saint-Germain – informuje RMC Sport.

Czytaj dalej…

26-letni reprezentant Ghany cieszy się ogromnym zainteresowaniem i prawdopodobnie będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników podczas najbliższego okna transferowego. Dotychczas Thomas Partey był łączony z takimi klubami jak Liverpool, Arsenal, Bayern Monachium, Manchester United i Juventus.

Teraz pomocnik znalazł się również na celowniku dyrektora sportowego Paris Saint-Germain Leonardo, którego jednym z celów jest sprowadzenie środkowego pomocnika.

Atrakcyjna kwota odstępnego

Obecny kontrakt piłkarza z Atletico Madryt wygasa dopiero w czerwcu 2023 roku. Dla Atletico problemem nie jest jednak jego długość, a zawarta w nim kwota odstępnego. Piłkarz może opuścić Wanda Metropolitano za 50 milionów euro. Biorąc pod uwagę umiejętności pomocnika, wydaje się to dobrą okazją dla wielu klubów do wzmocnienia swojej drugiej linii.

Przedstawiciele Atletico nie ukrywają, że chcieliby podpisać z piłkarzem nową umowę, zwiększając jednocześnie kwotę odstępnego. Nie wiadomo jednak czy Thomas Partey będzie zainteresowany pozostaniem w Madrycie, mając propozycje z czołowych europejskich klubów.

Komentarze