Rakitic żegna się z Barcą, szykuje się wielki powrót!

Ivan Rakitić
Ivan Rakitić fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Ivan Rakitic żegna się z FC Barceloną, poinformował na jednym z portali społecznościowych dziennikarz Fabrizio Romano. Chorwat jest bliski dołączenia do Sevilli FC. Zawodnik ma wkrótce przejść testy medyczne przed powrotem do teamu z Andaluzji.

Czytaj dalej…

Ivan Rakitic może zatem wrócić do drużyny z Sewilli, z którą rozstał się w 2014 roku na rzecz przeprowadzki do teamu z Katalonii. Barcelona zapłaciła wówczas 18 milionów euro za Chorwata.

Powrót po latach

Wierząc najnowszym doniesieniom w sprawie przyszłości piłkarza, to porozumienie zostało już osiągnięte. Rakitic ma parafować z klubem z Andaluzji kontrakt na trzy lata.

106-krotny reprezentant Chorwacji rozstanie się zatem z Dumą Katalonii po sześciu lata. W zespole z siedzibą na Camp Nou piłkarz wystąpił łącznie w 310 meczach, w których strzelił 35 goli, notując również 42 asysty.

Czas bogaty w sukcesy

W trakcie swojego pobytu w Barcelonie doświadczony pomocnik wygrał między innymi cztery razy mistrzostwo Hiszpanii i tyle samo razy Puchar Hiszpanii. Rakitic ma też na swoim koncie triumf w Lidze Mistrzów jako zawodnik Blaugrany.

Odnotujmy, że dotychczasowy kontrakt zawodnika z Barcą obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Ostatnie przedłużenie umowy przez Rakiticia miało miejsce we wrześniu 2017 roku.

Komentarze