Zidane rezygnuje z zawodnika. Zostanie sprzedany

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

Real Madryt podjął decyzję o sprzedaży Alvaro Odriozoli. 24-letni zawodnik nie znajduje się w planach Zinedine’a Zidane’a i w klubie uznano, że nie ma sensu trzymać go na Santiago Bernabeu.

Czytaj dalej…

Zawodnik ten powrócił latem do stolicy Hiszpanii, po tym jak spędził sześć poprzednich miesięcy na wypożyczeniu w Bayernie Monachium. Zinedine Zidane nie widzi jednak dla niego miejsca w wyjściowym składzie i nie korzysta z usług tego defensora.

W klubie podjęto podobno decyzję, że Odriozola zostanie sprzedany. W grę miałby wchodzić transfer już w styczniu przyszłego roku. Zainteresowanie pozyskaniem prawego obrońcy wykazuje Real Sociedad, gdzie zawodnik ten się wychowywał.

Odriozola występował w San Sebastian w latach 2013-2018, zaczynając od gry w zespole rezerw.. Wcześniej przeszedł przed wszystkie szczeble juniorskie.

24-latkowi wróżono wielką karierę, stąd też sfinalizowany w 2018 roku transfer do Realu Madryt. Zawodnik, przynajmniej na razie, nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań.

Serwis Transfermarkt wycenia tego zawodnika na nie więcej niż 14 milionów euro. Prawdopodobnie taką kwotę musiałby zapłacić za niego klub z Kraju Basków.

Komentarze