Kolejny klub chce Odegaarda

Martin Odegaard
Martin Odegaard PressFocus

Odejście Martina Odegaarda z Realu Madryt jeszcze przed zamknięciem zimowego okna transferowego wydaje się przesądzone. Do tej pory najczęściej mówiło się o jego możliwych przenosinach do Realu Sociedad, ale według hiszpańskich mediów pojawił się inny poważny kandydat. Według informacji Deportes Cuatro pozyskaniem utalentowanego pomocnika interesuje się Sevilla.

22-letniego Odegaarda zabrakło w kadrze Realu Madryt na spotkanie Pucharu Króla z Alcoyano. Wszystko wskazuje na to, że decyzja Zinedine’a Zidane’a o pominięciu pomocnika przelała czarę goryczy. Jak poinformowała Marca, niezadowolony ze swojej sytuacji w zespole Norweg zwrócił się do klubu o zgodę na odejście. Odegaard nie widzi szansy na zmianę swojej sytuacji i chciałby przenieść się do zespołu, w którym mógłby regularnie pojawiać się na boisku.

Naturalnym kandydatem do jego pozyskania wydawał się Real Sociedad, w którym z powodzeniem występował w poprzednim sezonie. To właśnie dobre występy w San Sebastian sprawiły, że Real Madryt zdecydował się latem na wcześniejsze ściągnięcie piłkarza do Madrytu. Wcześniejsze, ponieważ umowa wypożyczenia miała początkowo obowiązywać przez dwa sezony.

Hiszpańskie media informowały dziś, że pierwsze rozmowy na temat powrotu Odegaarda do Realu Sociedad miały już miejsce. Tymczasem do walki o pozyskanie pomocnika miała włączyć się również Sevilla. Drugą linię swojego zespołu jeszcze w styczniu chce wzmocnić trener Julen Lopetegui i chętnie sięgnąłby właśnie po Odegaarda.

Wszystko wskazuje na to, że ostateczna decyzja w kwestii najbliższej przyszłości będzie należała do samego zawodnika. Zimowe okno transferowe zostanie zamknięte 1 lutego, ale do finalizacji rozmów w sprawie Odegaarda może dojść wcześniej.

Komentarze