Real Madryt musi zdecydować w sprawie pięciu zawodników

Sergio Ramos
Sergio Ramos fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/Hepta/Sport Picture

Real Madryt będzie musiał wkrótce podjąć decyzje w sprawie przyszłości Casemiro, Sergio Ramosa, Luki Modricia, Jamesa Rodrigueza i Lucasa Vazqueza – informuje Mundo Deportivo. Całej piątce w 2021 roku wygasają obecne kontrakty.

Czytaj dalej…

Nowe kontrakty dla Casemiro i Ramosa

Do tej pory Real Madryt działania w kierunku wyjaśnienia przyszłości podjął tylko w przypadku Casemiro, z którym klub jest zdecydowany przedłużyć umowę o dwa lata. Rozmowy w tej sprawie już się toczyły, ale zatrzymała je pandemia koronawirusa. Nie zmienia to jednak, że na Santiago Bernabeu są przekonani, że Brazylijczyk zwiąże się z klubem nowym kontraktem, mimo ofert z innych zespołów.

Pod znakiem zapytania stoi natomiast przyszłość w klubie 34-letniego serio Ramosa. Wiele wskazuje na to, że Real zaoferuje mu przedłużenie obecnej umowy o jeden sezon, ale nie wiadomo czy taka oferta będzie dla niego zadowalająca. Tym bardziej, że już w ubiegłym roku był kuszony przenosinami do Chin.

Modrić z całkowitą wolnością

Na ofertę nowego kontraktu nie może raczej liczyć Luka Modrić, który we wrześniu przyszłego roku skończy 35 lat. Jak informuje Mundo Deportivo, reprezentant Chorwacji otrzymał od Królewskich całkowitą wolność.

Klub jest gotowy zatrzymać go w zespole do końca kontraktu, ale jeżeli sam piłkarz będzie chciał odejść wcześniej, nie będzie miał z tym problemów.

Real gotowy na sprzedaż Jamesa i Vazqueza

Innymi zawodnikami, których umowy z klubem wygasają w 2021 roku są James Rodriguez i Lucas Vazquez. Obaj znajdują się również w gronie zawodników, których kluby byłby gotowy sprzedać już podczas najbliższego okna transferowego. Sami nie narzekają na brak zainteresowania ze strony innych klubów i można spodziewać się ciekawych ruchów z ich udziałem w najbliższych miesiącach.

Komentarze