Reprezentant Polski może dołączyć do klubu La Liga!

Damian Kądzior i Carlitos
Damian Kądzior i Carlitos fot. Radosław Bełżek

Według informacji Tomasza Ćwiąkały niebawem klub zmienić może Damian Kądzior, który obecnie jest zawodnikiem Dinamo Zagrzeb. Dziennikarz Canal+ podaje, że reprezentant Polski może zasilić szeregi Eibar.

Czytaj dalej…

Suma transakcji z udziałem polskiego zawodnika ma zamknąć się w kwocie dwóch milionów euro, o czym poinformował na łamach Twittera chorwacki dziennikarz Juraj Vrdoljak.

O tym, że 28-latek może zmienić barwy klubowe, spekulowano już od dłuższego czasu. Wygląda na to, że transfer Kądziora wisi już w powietrzu. Tym bardziej że według Ćwiąkały zawodnik ma już wkrótce przejść testy medyczne.

La Liga priorytetem

– Damian Kądzior blisko Eibar. Prawdopodobnie wkrótce testy medyczne. Piszę “prawdopodobnie” dla lekkiej asekuracji, ponieważ Dinamo to wyjątkowo twardy gracz na rynku. Mam nadzieję, że nic się nie wykrzaczy po drodze. Było też zainteresowanie z Turcji, ale LaLiga to zdecydowany priorytet. Wcześniej Eibar pytało o wielu polskich piłkarzy, ale trener nie był przekonany m.in. ze względów językowych. W tym przypadku, jak widać nie przeszkodziło. Oby się potwierdziło – napisał popularny polski dziennikarz.

Eibar kampanię 2019/2020 zakończyło w ekstraklasie hiszpańskiej na 14. pozycji. Team z Kraju Basków miał sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Odnotujmy, że ofensywnie usposobiony polski zawodnik ma kontrakt z klubem z Zagrzebia ważny do 2023 roku. Kądzior do Dinama trafił w 2018 roku z Górnika Zabrze. W szeregach teamu ze stolicy Chorwacji zawodnik zaliczył łącznie 77 spotkań, w których strzelił 21 goli, notując też 22 asysty.

Komentarze