Rulli nowym bramkarzem Villarreal

La Liga
La Liga

Villarreal w piątkowy wieczór oficjalnie potwierdził sprowadzenie bramkarza Realu Sociedad Geronimo Rulliego. 28-letni Argentyńczyk podpisał czteroletni kontrakt z Żółtymi Łodziami Podwodnymi.

Czytaj dalej…

Klub z El Madrigal poszukiwał nowego bramkarza, po tym jak z zespołem pożegnał się doświadczony Andres Fernandez. Początkowym celem Villarreal było sprowadzenie występującego w Granadzie Rui Silvy, ale na przeszkodzie stanęły kwestie finansowe.

W gronie innych kandydatów wymieniani byli Geronimo Rulli, Emiliano Martinez i David Gaya. Ostatecznie władze klubu zdecydowały się na sięgnięcie po pierwszego z nich i doszli w tej sprawie do porozumienia z Realem Sociedad.

Rulli ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Montpellier, w barwach którego rozegrał 25 spotkań na boiskach Ligue 1. Wcześniej przez pięć sezonów reprezentował Real Sociedad, rozgrywając 149 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii. Teraz będzie miał okazję do powiększenia tego dorobku w zespole Villarreal.

Czwarty transfer Żółtych Łodzi Podwodnych

Sprowadzenie argentyńskiego bramkarza jest czwartym transferem Villarreal przed nowym sezonem. Wcześniej drużynę prowadzoną przez Unaia Emery’ego zasili Francis Coquelin, Dani Parejo i Takefusa Kubo.

Komentarze