Mane planem awaryjnym dla Realu

Sadio Mane
Sadio Mane fot. Grzegorz Wajda

Sadio Mane wyrasta na główny cel Realu Madryt na zbliżające się okno transferowe. Wpływ na taki stan rzeczy ma mieć to, że Kylian Mbappe najpewniej w sezonie 2020/2021 nadal będzie bronił barw Paris Saint-Germain. Tym samym Senegalczyk stałby się planem alternatywnym dla sterników Królewskich.

Czytaj dalej…

Mane od dłuższego czasu znajduje się w orbicie zainteresowania decydentów klubu ze stolicy Hiszpanii, sugeruje serwis Le10Sport. Nie zmienia to jednak faktu, że pretendenci do mistrzostwa La Liga priorytetowo traktowali temat pozyskania mistrza świata z 2018 roku.

W związku z tym, że PSG nie kwapi się, aby latem rozstawać się z byłym zawodnikiem AS Monaco, to na pozycję pierwszą na liście życzeń Los Blancos powoli wskakuje reprezentant Senegalu, który w meczu z Polską na mundialu w Rosji odgrywał rolę kapitana Lwów Terangii.

Senegalczyk panaceum na mocniejszą ofensywę Realu?

Real już w 2019 roku sondował możliwość pozyskania Mane. Wówczas temat transferu nie doszedł do skutku. Niewykluczone jednak, że madrycki klub wróci do tematu latem. Zwolennikiem tego typu transakcji ma być trener Realu w osobie Zinedine’a Zidane’a.

28-latek w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 38 spotkaniach, notując w nich 12 trafień. Przypomnijmy, że Mane dołączył do Liverpoolu w 2016 roku z FC Southampton za mniej więcej 40 milionów funtów. Obecny kontrakt piłkarza z The Reds obowiązuje do 2023 roku. Rynkowa wartość 61-krotnego reprezentanta Senegalu szacowana jest na 105-115 milionów funtów.

Komentarze