Sergio Aguero piłkarzem Barcelony

Sergio Aguero
Sergio Aguero PressFocus

Sergio Aguero został piłkarzem FC Barcelona. Argentyńczyk podpisał z katalońskim klubem dwuletni kontrakt. Na Camp Nou przenosi się z Manchesteru City.

  • Sergio Aguero został w poniedziałek piłkarzem Barcelony
  • Podpisany przez Argentyńczyka kontrakt będzie obowiązywał przez dwa lata
  • Aguero wraca do Hiszpanii po dziesięciu latach. W przeszłości z powodzeniem bronił barw Atletico Madryt

Aguero wzmacnia ofensywę Barcelony

Sergio Aguero jest pierwszym wzmocnieniem Barcelony przed nowym sezonem. Kataloński klub sfinalizował starania o pozyskanie Argentyńczyka, który będzie występował na Camp Nou do końca sezonu 2022/23. FC Barcelona poinformowała również, że w umowie piłkarza znajdzie się klauzula z kwotą odstępnego w wysokości 100 milionów euro. Do jej uroczystego podpisania ma dojść dziś po południu. Następnie odbędzie się oficjalna prezentacja piłkarza na Camp Nou.

Aguero wraca do hiszpańskiej La Liga po dziesięcioletniej przerwie. Cały ten czas spędził w Manchesterze City, do którego trafił latem 2011 roku za 40 milionów euro z Atletico Madryt. 32-letni napastnik niewątpliwie zapracował na miano legendy angielskiego klubu, dla którego zdobył 260 bramek w 390 spotkaniach. Dzięki temu jest najskuteczniejszym zawodnikiem Manchesteru City w historii.

Wysoką skuteczność prezentował również w Hiszpanii, podczas pięciu sezonów występów w Atletico Madryt. Dla klubu ze stolicy Hiszpanii, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, rozegrał łącznie 230 spotkań i zdobył 100 bramek. W samej La Liga na listę strzelców wpisywał się 74 razy. Ten dorobek niewątpliwie poprawi już w nadchodzącym sezonie.

Sergio Aguero to pierwszy transfer przed nowym sezonem potwierdzony przez władze Barcelony. Wkrótce podobnego komunikatu możemy się spodziewać w przypadki Erika Garcii. Bliski związania się z katalońskim klubem jest także Georginio Wijnaldum.

Czytaj także: Koeman: ten skład nie jest na poziomie Barcelony

Komentarze