Sevilla wyłożyła 12 mln euro za Marokańczyka

La Liga
La Liga

Dwanaście milionów euro wyłożyła w poniedziałek Sevilla na wzmocnienie skrzydeł swojej drużyny. Nowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Julena Lopeteguiego został Oussama Idrissi, który dotychczas występował w AZ Alkmaar. 24-letni reprezentant Maroka podpisał z Sevillą pięcioletni kontrakt, do 30 czerwca 2025 roku.

Czytaj dalej…

Urodzony w Holandii zawodnik całą dotychczasową karierę spędził na tamtejszych boiskach. Idrissi jest wychowankiem akademii piłkarskiej Feyenoordu Rotterdam, ale nigdy nie miał okazji do występu w pierwszej drużynie holenderskiego giganta. Na swoim koncie ma natomiast grę w FC Groningen i AZ Alkmaar.

W holenderskiej Eredivisie Idrissi rozegrał do tej pory 127 spotkań, zdobywając 36 bramek i notując 27 asyst. Szczególnie udany był dla niego ostatni sezon, w którym zdobył 13 bramek i zanotował pięć asyst w zaledwie 25 ligowych meczach.

Idrissi, który na swoim koncie ma występy w młodzieżowych reprezentacjach Holandii w różnych kategoriach wiekowych, w seniorskiej piłce zdecydował się reprezentować Maroko. Do tej pory w drużynie narodowej wystąpił dwa razy.

Komentarze