Sky: Barca była blisko porozumienia ws. Martineza

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Według doniesień Sky Sport Italia sternicy FC Barcelony byli już blisko zawarcia porozumienia w sprawie transferu Lautaro Martineza. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała jednak plany Dumy Katalonii.

Czytaj dalej…

Znany włoski dziennikarz sportowy Gianluca Di Marzio twierdzi, że Barcelona prowadziła już z Interem Mediolan zaawansowane rozmowy w sprawie transferu zawodnika. Podobno oprócz gotówki hiszpański klub oferował decydentom ekipy z miasta mody jednego ze swoich piłkarzy.

Tymczasem w związku z zawieszeniem rozgrywek ligowych kluby straciły finansowo, co stawia ewentualną transakcję z udziałem Lautaro Martineza pod znakiem zapytania.

Pewne jest, że na dzisiaj mistrz Hiszpanii nie jest gotowy, aby wyłożyć 111 milionów euro za zawodnika. Tyle wynosi klauzula odstępnego za Argentyńczyka, która miałby zostać zapłacona w ciągu tygodnia od rozpoczęcia procesu finalizacji transakcji.

Barca liczy jednak, że suma transferu może być mniejsza, jeśli do oferty dodany zostanie Arturo Vidal lub Ivan Rakitić, którzy od dłuższego czasu są przymierzani do mediolańskiego klubu.

Dodajmy, że nie tylko team z Katalonii jest zainteresowany napastnikiem Nerazzurrich. Lautaro Martinez znajduje się również na celowniku Realu Madryt, Manchesteru City i Manchesteru United.

Komentarze