Sport: Barcelona może pożegnać Umtitiego i Braithwaite’a

Samuel Umtiti i Gareth Bale
Samuel Umtiti i Gareth Bale fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

FC Barcelona ma według hiszpańskich mediów plan, aby pozbyć się dwóch piłkarzy, dzięki czemu mogłaby na tym zyskać finansowo. Klub z Katalonii, według doniesień katalońskiego Sportu mogą niebawem pożegnać Sameul Umtiti i Martin Braithwaite.

Czytaj dalej…

FC Barcelona jest jednym z tych klubów na świecie, który nie ukrywa tego, że na własne skórze boleśnie odczuwa skutki związane z pandemią koronawirusa. Fakt, że kibice nie mogą pojawiać się na trybunach Camp Nou w trakcie meczów z udziałem piłkarzem Blaugrany wpływa na to, że klubowa kasa na tym cierpi.

Tymczasem najnowsze doniesienia mediów wskazują, że szeregach Barcy niebawem mogą pożegnać Francuz Samuel Umtiti oraz Duńczyk Martin Braithwaite. Rozstania z wymienioną dwójką według informacji hiszpańskich dziennikarzy mogą mieć miejsce już w styczniu 2021 roku.

31-krotny reprezentant Francji wyceniany jest na 20 milionów euro przez Transfermarkt.de. Z kolei wartość byłego piłkarza CD Leganes szacowana jest na 7,5 miliona euro. Wiele wskazuje na to, że szeregi Barcy pożegnają również Riqui Puig i Carles Alena, którzy mają być jednak wypożyczeni.

W kontekście Duńczyka Braithwaite’a warto podkreślić, że ten trafił do Barcelony w lutym tego roku za 18 milionów euro. Jak na razie zaliczył w szeregach Dumy Katalonii łącznie 16 meczów, notując w nich jedno trafienie. Z kolei Umtiti dołączył do ekipy z Camp Nou w 116 meczach, zdobywając w nich dwie bramki, notując w nich też jedną asystę.

Komentarze