Sport: Barcelona wystawi Dembele na sprzedaż

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele fot. PressFocus

Ousmane Dembele według informacji katalońskiego Sportu w trakcie styczniowego okna transferowego FC Barcelona sprzeda Francuza. Zawodnik ma kontrakt ważny z klubem z Camp Nou do końca czerwca 2022 roku.

Czytaj dalej…

Ousmane Dembele już w trakcie ostatniego okienka transferowego według różnych głosów był bliski zmiany barw klubowych. Zainteresowanie piłkarzem wyrażał Manchester United. Ostatecznie jednak do transakcji z udziałem skrzydłowego nie doszło.

W każdym razie fakt, że Barca ma plan, aby obniżyć swoje oczekiwania finansowe za zawodnika, z 80 milionów euro do 50 milionów euro ma sprawić, że chętnych na zawodnika nie będzie brakować.

Francuz na wylocie z Camp Nou

Warto zaznaczyć, że Dembele nie znajduje się w pomyśle trenera Ronalda Koemana na trwającą kampanię. Szkoleniowiec Blaugrany woli stawiać na Ansu Fatiego i Antoine’a Griezmanna.

Warto zaznaczyć, że ewentualna sprzedaż Francuza Ousmane Dembele ma przyczynić się do tego, że Barca będzie mogła uaktywnić się na płaszczyźnie pozyskania nowych zawodników. Transfer z udziałem Francuza mógłby pozwolić władzom Dumy Katalonii sfinalizować transakcje z udziałem Erica Garcii, czy Memphisa Dempaya, dzięki czemu Barca wzmocniłaby się nie tylko w ofensywie, ale i defensywie.

Komentarze