Suarez w Perugii będzie zdawał test z języka włoskiego

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Luis Suarez według doniesień włoskich mediów po dzisiejszym treningu udał się do Perugii, gdzie ma przejść test z języka włoskiego. Od jego zdania uzależnione jest to, czy Urugwajczyk otrzyma włoskie obywatelstwo.

Czytaj dalej…

Luis Suarez jeszcze niedawno był bliski przeprowadzki do Juventusu FC. Fakt jednak, że sprawa z uzyskaniem włoskiego paszportu nieco się skomplikowała, zdynamizował działania sterników Starej Damy w sprawie poszukiwania innego napastnika. Najnowsze informacje włoskich dziennikarzy wskazują, że do Juve może niebawem dołączyć Edin Dzeko.

Tymczasem La Gazzetta dello Sport i TuttoMercatoWeb ujawniają, że urugwajski napastnik dzisiaj ma przejść egzamin językowy na poziomie B1. To obowiązkowy krok do tego, aby zawodnik mógł się ubiegać o uzyskanie włoskiego paszportu.

Zdanie egzaminu priorytetem

Powyższy test jest poniekąd następstwem zawartego porozumienia pomiędzy Juve a zawodnikiem, bo jeszcze kilka dni temu wszystko wskazywało na to, że 33-latek zasili szeregi mistrzów Serie A. Najnowsze informacje w sprawie przyszłości piłkarza wskazują natomiast, że zawodnik może trafić do Atletico Madryt lub Paris Saint-Germain.

W kontekście przyszłości Suareza brany pod uwagę jest też scenariusz związany z tym, że piłkarz zostanie w klubie z Katalonii. Na dzisiaj niewiele klubów może zaoferować Suarezowi zarobki na podobnym poziomie, co Barca, co ma znaczenie przy wyborze nowego pracodawcy przez reprezentanta Urugwaju.

Gdyby Urugwajczyk w trakcie trwającego okienka transferowego nie zmienił klubu, to niewykluczone, że miałoby to miejsce w styczniu. Wówczas temat transferu piłkarza do Juventusu znów mógłby być aktualny.

Komentarze