Suso na pięć lat w Sevilli

Suso
Suso fot. Grzegorz Wajda

Sevilla FC za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych i oficjalnej strony internetowe, poinformowała o tym, że na stałe zawodnikiem ekipy z Andaluzji został Suso. Hiszpan został wykupiony z AC Milanu, z którego w styczniu tego roku trafił na wypożyczenie do ekipy z La Liga.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że już w minionym tygodniu media na Półwyspie Iberyjskim poinformowały, że Sevilla po zapewnieniu sobie możliwości gry w Lidze Mistrzów będzie zobowiązana do wykupienia Suso. Tymczasem dzisiaj klub z Andaluzji oficjalnie poinformował, że Suso został wykupiony z mediolańskiego klubu. Media donoszą, że mowa o 24 milionach euro.

Definitywny koniec z Czerwono-czarnymi

Przypomnijmy, że hiszpański zawodnik do Milanu trafił za zaledwie 1,3 miliony euro z Liverpoolu FC w 2015 roku. Zawodnik w trakcie swojej przygody z klubem Serie A był też wypożyczony do Genoi CFC.

Suso z Sevillą związał się umową na pięć lat. W szeregach Rossonerich zawodnik wystąpił łącznie w 153 meczach, w których zdobył 24 bramek, notując też 36 asyst. Zawodnik wygrał z mediolańską drużyną Superpuchar Włoch w sezonie 2016/2017.

Komentarze