Świeżo upieczony reprezentant Francji na celowniku Realu

Santiago Bernabeu
Santiago Bernabeu fot. Sport Pictures

Real Madryt według najnowszych doniesień angielskich dziennikarzy, którzy powołują się na media z Hiszpanii, wyraża zainteresowanie supertalentem francuskiej piłki Edoardo Camavingą. Aktualny mistrz La Liga jest podobno gotowy wyłożyć na transakcję z udziałem 17-latka blisko 60 milionów euro.

Czytaj dalej…

Real Madryt nie jest jednak jedynym klubem, który zamierza pozyskać świeżo upieczonego reprezentanta Francji. Camavinga znajduje się również na radarze Paris Saint-Germain.

Młody pomocnik w trakcie kampanii 2019/2020 w znacznym stopniu przyczynił się do tego, że Stade Rennes wywalczyło awans do Ligi Mistrzów. Ostatnio natomiast nie milkną doniesienia na temat zainteresowania różnych klubów Camavingą.

Kolejka chętnych ustawia się po 17-latka

W gronie chętnych na pozyskanie młodego piłkarza znajduje się mistrz Hiszpanii. Real chciałby pozyskać zawodnika za ponad 59 milionów euro, aby natychmiast wypożyczyć go do Stade Rennes na sezon lub dwa, co sugeruje Diario Sport.

W materiale Alejandro Alcazara można przeczytać, że przedstawiciel Ligue 1 jest tego typu rozwiązaniem zainteresowany. Tym bardziej że Stade Rennes miałby nadal wpływ na rozwój Camavingi.

Dodajmy, że zawodnik w poprzedniej kampanii zaliczył 24 mecze. Co jednak najważniejsze Camavinga ma już za sobą debiut w drużynie narodowej Francji przeciwko Chorwacji w Lidze Narodów UEFA. Ten występ uczynił go najmłodszym reprezentantem Francji od ponad 100 lat, odkąd Maurice Gastiger zadebiutował w 1914 roku.

Komentarze