Ter Stegen blisko pięcioletniego kontraktu

Marc-Andre ter Stegen
Marc-Andre ter Stegen fot. Cosmin Iftode/SPORT PICTURES

Jak informuje Mundo Deportivo, FC Barcelona jest bliska przedłużenia kontraktu z Markiem-Andre ter Stegenem. Chrapkę na pozyskanie tego bramkarza mają od dłuższego czasu Chelsea i Bayern Monachium.

Czytaj dalej…

Obecna umowa 28-letniego reprezentanta Niemiec obowiązuje do 2022 roku. Barcelona już teraz chciałaby ją jednak przedłużyć. Działacze Barcelony podkreślali niejednokrotnie, że bardzo im na tym zależy. Pierwsze rozmowy w tej sprawie rozpoczęły się już kilka miesięcy temu, ale na razie obie strony nie doszły do porozumienia.

Przełom w negocjacjach

Jak donosi Mundo Deportivo nastąpił w końcu przełom w negocjacjach. Obie strony zgadzają się już co do kluczowych zapisów umowy. Ter Stegen ma dostać zasłużoną podwyżkę, a jego kontrakt ma obowiązywać przez pięć kolejnych sezonów.

Na ewentualne niepowodzenie negocjacji liczyły inne kluby. Duże zainteresowanie Ter Stegenem wykazują zwłaszcza Bayern Monachium i Chelsea. Wydaje się jednak, że w przypadku podpisania nowej umowy z Barceloną bramkarz nigdzie nie będzie się ruszać.

Kluczowe ogniwo Barcelony

W tym sezonie Ter Stegen zagrał w 36 meczach hiszpańskiej La Liga. Dołożył też sześć występów w Lidze Mistrzów i dwa w rozgrywkach Pucharu Króla. Jego odejście z Katalonii byłoby więc sporym ciosem dla Barcelony.

Komentarze