The Telegraph: Barcelona chętna na kompromis z Messim

Leo Messi
Leo Messi fot. Anton Denisov / Sputnik/ Hepta / Sport Pictur

FC Barcelona wciąż nie doszła do porozumienia z Leo Messim w sprawie jego transferu. Klub z Katalonii twierdzi, że Argentyńczyk nie może zmienić pracodawcy na zasadzie wolnego transferu. Z kolei Argentyńczyk i jego pełnomocnicy są przekonani, że takie rozwiązanie jest możliwe, w związku z pandemią koronawirusa, która w ostatnich miesiącach sparaliżowała życie na całym świecie. The Telegraph podaje w każdym razie, że hiszpański klub chce kompromisu z zawodnikiem.

Czytaj dalej…

FC Barcelona jest gotowa rozstać się z zawodnikiem, jeśli pojawi się chętny, który zapłaci za niego 100 milionów euro. Byłaby to suma znacznie mniejsza od tej wpisanej jako klauzula odstępnego w kontrakcie Messiego, która wynosi 700 milionów euro.

Piłkarskie zamieszanie roku

Przypomnijmy, że burza wokół argentyńskiego zawodnika zaczęła się 25 sierpnia, gdy Messi zdecydował się na wysłanie do władz Dumy Katalonii pisma, w którym poinformował, że chce rozwiązać jednostronnie umowę z Barceloną, co umożliwia mu podpisany kontrakt.

Przedstawiciele Blaugrany wyrażali przekonanie, że powyższy punkt miał rację bytu, ale do 10 czerwca. Niemniej w tym czasie rozgrywki ligowe w Hiszpanii były zawieszone, a piłkarze La Liga wrócili do gry 13 czerwca. Trudno było się zatem spodziewać, aby w trakcie sezonu zawodnik składał pismo, sugerujące chęć zmiany klubu. Tym samym pole do popisu mieli prawnicy i pełnomocnicy Messiego.

Światełko w tunelu

W środę w stolicy Katalonii pojawił się nawet Messi senior. Ojciec piłkarza przybył do Barcelony, aby spotkać się z prezydentem Barcy Jose Marią Bartomeu, chcąc omówić przyszłość swojego syna. Ostatecznie spotkanie na szczycie nie wiele zmieniło. Chociaż angielski The Telegraph podaje, że w kontekście ewentualnej zmiany klubu przez Messiego pojawiło się światełko w tunelu, bo sternicy Barcelony chcą kompromisu.

Dodajmy, że poważnie zainteresowany reprezentantem Argentyny jest Manchester City. Klub z siedzibą na Etihad Stadium podobno uzgodnił już z zawodnikiem warunki kontaktu indywidualnego. Messi miałby związać się na trzy lata z Man City, dzięki czemu miałby zarobić w tym czasie 450 milionów euro. Kolejne dwa lata zawodnik miałby natomiast spędzić w New York City FC, gdzie zarobiłby kolejne 250 milionów euro. Tym samym w ciągu pięciu lat konto zawodnika mogłoby zostać zasilone sumą łącznie 700 milionów euro, o czym donoszą przedstawiciele mediów.

Komentarze