Media: To już koniec Griezmanna w Barcelonie

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. PressFocus

Znany portal Le10Sport donosi, że to już koniec Antoine’a Griezmanna w FC Barcelonie. Napastnik ten nie jest już brany pod uwagę przez Ronalda Koemana, który woli stawiać na młodego Ansu Fatiego. W związku z tym Francuz może szukać szybkiej możliwości transferu.

Czytaj dalej…

Zdaniem dziennikarzy wspomnianego portalu znamienny był mecz El Clasico przeciwko Realowi Madryt. Antoine Griezmann zasiadł wówczas na ławce rezerwowych, a niespodziewanie w pierwszym składzie pojawił się Ansu Fati, który później zdobył nawet gola. Fakt, że w tak ważnym meczu Ronald Koeman wolał postawić na 17-latka świadczy o tym, jaką pozycję w klubie ma obecnie Griezmann. Francuz wszedł na plac gry dopiero na ostatnie dziewięć minut i był tylko raz przy piłce.

Griezmann częścią wymiany?

Le10Sport donosi, że snajper nie chce zmarnować całego sezonu. Widząc, że nie dogada się z holenderskim szkoleniowcem, zamierza oczekiwać transferu już w styczniu. Szansą dla Griezmanna miałby być Olympique Lyon. Spekuluje się, że możliwa byłaby wymiana, dzięki której w drugą stronę, na Camp Nou, przeniesie się Memphis Depay. Barcelona mocno zabiegała o tego gracza w czasie letniego okna transferowego, ale do transakcji i zmiany klubu nie doszło.

Transfer do rodzimego kraju miałby pomóc Griezmannowi otrząsnąć się psychicznie. Francuz jest nie tylko bez formy. Zarówno na boisku, jak i poza nim wydaje się być stłamszony – czytamy na łamach mediów. Zmiana klubu i nastawienia byłaby też pomocna w kontekście turnieju Euro 2020, który zostanie rozegrany w przyszłym roku. Będąc rezerwowym w Barcelonie Giezmann miałby niewielkie szanse na wyjściowy skład reprezentacji Francji. Wcześniej sugerował to zresztą sam selekcjoner Didier Deschamps, mówiąc, że nikt nie dostanie powołania za nazwisko czy też sukcesy z przeszłości.

Komentarze