Tottenham wycofuje się z wyścigu po Coutinho

Philippe Coutinho
Philippe Coutinho fot. Grzegorz Wajda

Wiadomo, że po zakończeniu sezonu Bundesligi do FC Barcelony z wypożyczenia do Bayernu Monachium wróci Philippe Coutinho. Brazylijczyk raczej na pewno w kolejnej kampanii nie będzie jednak bronił barw hiszpańskiej drużyny, o czym donoszą media na Półwyspie Iberyjskim. Tymczasem Mundo Deportivo podaje, że z tematu pozyskania piłkarza wycofuje się Tottenham Hotspur.

Czytaj dalej…

Według menedżera klubu z północnego Londynu w osobie Jose Mourinho wymagania finansowe za zawodnika są zbyt duże. Przypomnijmy, że piłkarz do teamu ze stolicy Katalonii trafił za 145 milionów euro, a Barca liczy, że może za niego otrzymać 100 milionów euro.

Powrót do Premier League marzeniem Brazylijczyka

Dodajmy, że aktualni mistrzowie Niemiec za wypożyczenie Coutinho musieli zapłacić 8,5 miliona euro. Ponadto klub z Bawarii musiał pokrywać wynagrodzenie zawodnika, wynoszące 12 milionów euro. Niemniej na transfer definitywny przedstawiciel Bundesligi się nie zdecydował. Bayern w przypadku wykupienia zawodnika musiałby zapłacić 120 milionów euro.

Dodajmy, że w trakcie trwającej kampanii Coutinho wystąpił łącznie w 32 meczach, notując w nich dziewięć trafień i osiem asyst. 27-latek mający kontrakt ważny z Barcą do 2023 roku aktualnie leczy kontuzję stawu skokowego.

Komentarze