Trzech kandydatów do zastąpienia Thomasa Parteya

fot. Nike

Thomas Partey latem prawdopodobnie odejdzie z Atletico Madryt. Los Rojiblancos rozglądają się już za jego następcą. Jak informuje La Razon, w notesach klubu z Estadio Metropolitano znajduje się trzech zawodników.

Czytaj dalej…

Partey od dłuższego czasu łączony jest z opuszczeniem klubu, a najczęściej w gronie kandydatów do jego pozyskania wymieniany jest Arsenal. Kanonierzy są podobno skłonni aktywować wynoszącą 50 milionów euro klauzulę odstępnego zawartą w kontrakcie piłkarza.

Kto zastąpi Thomasa Parteya w Atletico?

Według hiszpańskich mediów władze Atletico wyselekcjonowały już trzech zawodników, którzy mogliby zastąpić reprezentanta Ghany. Kandydatami do przenosin do Los Rojiblancos są Mauro Arambarri (Getafe), Idrissu Baba (Real Mallorca) i Zambo Anguissa (Villarreal).

Za pierwszego Atletico Madryt musiałoby wyłożyć 25 milionów euro, co wydaje się przystępną ceną za tego zawodnika. Z kolei w umowie Baby znajduje się klauzula odstępnego w wysokości 45 milionów euro, choć przedstawiciele klubu z Estadio Metropolitano są przekonani, że piłkarz będzie dostępny za niższą kwotę, jeżeli Real Mallorca nie zdoła utrzymać się w La Liga.

Trzeci z kandydatów, Zambo Anguissa występuje obecnie w Villarreal, do którego jest wypożyczony z angielskiego Fulham. Żółte Łodzie Podwodne nie zamierzają skorzystać z opcji definitywnego transferu za 25 milionów euro, co otwiera drzwi do ewentualnych rozmów w sprawie transferu innym klubom.

Komentarze