To byłby hit. Varane trafi w 2021 roku do Manchesteru?

Raphael Varane
Raphael Varane fot. Gokhan Balci / Anadolu Agency// Hepta / Sport

Zdaniem Daily Star Raphael Varane będzie głównym celem transferowym Manchesteru United na 2021 rok. Spekulacje w sprawie tego defensora są tym częstsze, że jak dotąd nie porozumiał się z Realem Madryt odnośnie nowego kontraktu.

Czytaj dalej…

Aktualna umowa reprezentanta Francji z Królewskimi jest ważna do lata 2022 roku. Media w Hiszpanii donosiły tymczasem, że rozmowy dotyczące nowej umowy nie posunęły się w ostatnich miesiącach do przodu. To tylko wzmogło spekulacje na temat przyszłości Raphaela Varane’a.

Wielkim zwolennikiem pozyskania Francuza jest menedżer Manchesteru United, Ole Gunnar Solskjaer. Zdaniem Daily Star gracz ten ma być celem numer 1 Czerwonych Diabłów w przyszłym roku. Anglicy musieliby jednak wyłożyć za Varane’a spore pieniądze. Jego wartość rynkowa wynosi 70 mln euro. Jeśli jednak nie podpisze nowego kontraktu z Królewskimi, a do wygaśnięcia umowy zostanie tylko rok, jego cena powinna być niższa.

Manchester United ma poza tym polować na zawodnika RB Lipsk, Dayota Upamecano. 21-letni środkowy defensor także pochodzi z Francji, a do Niemiec trafił w 2017 roku z Salzburga. Ma on podobno klauzulę w kontrakcie, która wynosi 36 miliony funtów.

Agenci obu piłkarzy mają jednak podkreślać, że rozmowy z Manchesterem United mogą być prowadzone tylko w przypadku dobrych wyników klubu w Premier League. Tak, aby pewny był udział zespołu w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Komentarze