Obrońca i pomocnik na celowniku Valencii

Harry Winks
Harry Winks PressFocus

Valencia, którą prawdopodobnie czeka trudna walka o pozostanie w La Liga, chce zwiększyć swoje szanse wzmacniając drużynę podczas styczniowego okna transferowego. Według medialnych doniesień hiszpański klub jest zainteresowany pozyskaniem Harry’ego Winksa i Ferro.

Winks jest zawodnikiem Tottenhamu Hotspur, ale obecnie nie może liczyć na regularne występy w drużynie Kogutów. Reprezentant Anglii pełni w ekipie Jose Mourinho rolę rezerwowego, co niepokoi go w kontekście zbliżających się finałów mistrzostw Europy. Piłkarz zdaje sobie sprawę, że jego sytuacja w klubie może sprawić, że nie otrzyma powołania od Garetha Soutghate’a.

Niewykluczone, że Winks rozważyłby możliwość zmiany klubu podczas styczniowego okna transferowego. Na przeszkodzi może jednak stanąć Tottenham, który podobnie niechętnie zapatruje się na możliwość odejścia zawodnika. Wśród klubów zainteresowanych pozyskaniem pomocnika znajduje się Valencia. Jak informuje Sky Sports hiszpański klub nie złożył jeszcze konkretnej oferty, ale chciałby pozyskać Winksa na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu.

Winks miałby być wzmocnieniem drugiej linii klubu z Estadio Mestalla. Valencia chce jednak wzmocnić także defensywę. Według informacji A Bola, na celowniku hiszpańskiego klubu znajduje się kapitan Benfiki Lizbona Ferro. Były reprezentant portugalskiej młodzieżówki stracił w tym sezonie miejsce w składzie na rzecz Jana Vertonghena. W efekcie pojawiły się spekulacje na temat jego przyszłości.

Komentarze